Visos naujienos

VDU ir NATO kviečia į sporto ir meno šventę

20

Lapkričio 27 d., pirmadienį, nuo 9 val. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija (NATO) pirmą kartą VDU istorijoje sukurs įsimintiną sporto bei meno šventę  „Friendly Tournament“. NATO padalinys (angl. enhanced Forward Presence Battle Group Lithuania, eFP BG LTU) ir VDU Studentų reikalų departamentas susibūrė bendram tikslui – parodyti, jog sportas yra daugiau nei žaidimas. Renginys vyks VDU Sporto centre (Technikos g. 18R).

Mokytojo profesija Suomijoje – prestižinė, kaip gydytojo ar teisininko

12

Viena iš Suomijos mokyklų sėkmės priežasčių – visa apimantis principas „mažiau yra daugiau“. Mokytojai čia turi mažiau darbo valandų, moksleiviai turi mažiau pamokų ir atsiskaitymų, o mokyklos mažiau konkuruoja, daugiau bendradarbiauja. Mažiau ir reguliavimo iš išorės – užtat daugiau pasitikėjimo, teigia Turku universiteto mokslininkai, kurių ilgametis partneris Lietuvoje yra Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), plėtojantis su suomiais Baltijos regiono studijų tinklus, jungtinę magistrantūros studijų programą ir bendrus mokslo tyrimus.

Praktinėje konferencijoje – kitoks požiūris į negalią

32

Lapkričio 23 dieną vyks NVO dirbančių negalios srityje ir VDU socialinio darbo katedros organizuojama praktinė konferencija „Bendradarbiavimo ir tinklaveikos svarba keičiant požiūrį į negalią“, skirta specialistams dirbantiems su negalia – bei visiems besidomintiems.

Konferencijoje aptarė nelygybę, galią ir socialinį teisingumą

183

Lapkričio 17 d. VDU įvyko Devintoji nacionalinė Lietuvos sociologų draugijos konferencija „(Ne)lygybės, galia ir socialinis teisingumas šiuolaikinėje visuomenėje“, kurios metu Lietuvos sociologai aptarė visuomenei aktualias nelygybės, galios, diskriminacijos, socialinio teisingumo temas.

Menų galerijoje „101” – „Šilainiai Project“ rezidencijos paroda

73

Lapkričio 24 d. 18 val. VDU menų galerijoje „101“ (Muitinės g. 7, Kaunas) bus atidaryta tarptautinės menininkų rezidencijos Šilainiai Project paroda, o gruodžio 7 d., 18 val. įvyks baigiamoji atvira diskusija.

Tarptautinėje konferencijoje – apie prancūzų kalbos mokymą(si)

209

Lapkričio 17-18 dienomis VDU Frankofonijos šalių universitetinis centras kartu su Lietuvos prancūzų kalbos dėstytojų ir mokytojų asociacija surengė prancūzų kalbos mokymo(si) tematikos tarptautinę konferenciją „Mokausi šiandien, kad galėčiau mokyti rytoj“.