Visos naujienos

VDU prorektorė prof. I. Dabašinskienė tapo AABS viceprezidente

Birželio 1–3 d. Stenforde, Kalifornijoje (JAV) vyko konferencija, kurią surengė Baltijos studijų pažangos asociacija (AABS). Renginyje dalyvavo apie dvidešimt VDU atstovų, o tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė buvo išrinkta AABS viceprezidente, atsakinga už profesinį tobulėjimą.

Konferencijoje – Lietuvos ir Lenkijos istorija, politika, kultūra

Birželio 20-21 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) vyks tarptautinė konferencija „1918 metai Lietuvoje ir Lenkijoje iš dabartinės Vidurio-Rytų Europos perspektyvos: istorija, politika, kultūra“, skirta Lietuvos ir Lenkijos valstybių atkūrimo šimtmečiui.

Magistrantams pirmą kartą teikiami UNESCO pažymėjimai

Birželio 18 d. septyniems sėkmingai VDU studijas baigusiems Švietimo vadybos magistrantams, tarp jų vienai užsienio pilietei, kartu su VDU magistrantūros diplomais pirmą kartą bus įteikti ir UNESCO Tarptautinio švietimo biuro IBE sertifikatai „Curriculum Design and Development“.

Studentams – Vokietijos Bundestago parlamentinių stipendijų konkursas

Kaip ir ankstesniais metais, Vokietijos Bundestagas kartu su trimis Berlyno universitetais siūlo tris stipendijas kvalifikuotiems ir politika besidomintiems Lietuvos aukštųjų mokyklų absolventams ir absolventėms, siekiantiems ateityje užimti vadovaujančias pozicijas Lietuvoje.

Konferencijoje – matematikos mokslininkai iš Europos

Birželio 18-19 dienomis VDU Matematikos ir statistikos katedra kartu su Lietuvos matematikų draugija organizuoja Lietuvos matematikų draugijos 59-ąją konferenciją, kuri vyks VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23).

Seksualinio priekabiavimo prevencija – mitas ar tikrovė?

Nors Lietuvoje su seksualiniu priekabiavimu susiduria beveik kas antra moteris, 2015 m. tyrimas parodė, kad vos 14 proc. gydytojų rezidentų, daugiausia moterų, sugebėjo teisingai identifikuoti savo patirtį, o skundų skaičius dėl šio reiškinio nekyla jau daug metų – seksualinis priekabiavimas iki šiol išlieka sunkiai atpažįstamu net ir tarp tų, kurie jį patiria.