Vis daugiau studentų iš Brazilijos studijuoja VDU

Vis daugiau jaunuolių iš viso pasaulio atvyksta į Vytauto Didžiojo universitetą (VDU) kaupti naudingų žinių ir tobulėti. Džiugina pastaruoju metu augantis skaičius studentų iš Brazilijos, kurie iš saulėtos gimtinės atvyksta į kontrastingą Lietuvą ir čia atranda svetingą ir įkvepiančią studijų kryptį.

Šiais ir praėjusiais metais VDU atstovai lankėsi Brazilijoje, aukštojo mokslo mugėje San Paule. Ten studentams buvo suteikta naudinga informacija apie unikalias galimybes atrasti Lietuvą ir studijuoti VDU – laisvųjų menų ir tolerantiškos dvasios universitete.

Skirkite minutę ir susipažinkite su Thammy Padlipskas – lietuvių kilmės VDU studente iš Brazilijos.

Tarptautinė patirtis – neišmatuojama nauda

Thammy mano, jog tarptautinė patirtis suteikia neišmatuojamą naudą, nesvarbu, ar apsilankymas svetimoje šalyje susijęs su studijomis, ar ne. Ji visuomet norėjo pažinti skirtingas kultūras, sutikti kuo daugiau įdomių žmonių. Kalbant apie studijų užsienyje naudą, kiekvienas turi galimybes įgyti naujų gebėjimų ir atrasti skirtingų perspektyvų, kurios būtų neįmanomos pasilikus namie.

Mergina visuomet svajojo apsilankyti Lietuvoje, bet niekuomet neįsivaizdavo, jog galėtų atvykti čia studijuoti. „Buvau maloniai nustebinta, kai sužinojau, kad atstovai iš Lietuvos universitetų atvyksta dalyvauti aukštojo mokslo mugėje mieste, kuriame gyvenu. Ten sutikau VDU Tarptautinių ryšių tarnybos atstovę, ji suteikė visą naudingą informaciją apie studijas VDU ir programas, kurias galiu rinktis”, – sako Thammy. Mergina dalyvavo vasaros stažuočių programoje „Summer Internship Program“ (sutr. SIP) ir atliko praktiką vienoje Kauno įmonėje. Galiausiai, praėjusių metų rugsėjo mėnesį, ji įstojo į VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Diplomatijos ir tarptautinių santykių magistrantūros studijas.

Gyvenimas Lietuvoje ir studijos VDU – pati geriausia patirtis

„Gyvendama Lietuvoje turiu galimybę atgauti ryšį su savo prosenelių kultūra, to visuomet norėjau. Gyvenimas užsienyje, šalyje, kurioje retai sutiksi brazilą, verčia tave būti lankstesniu, iš naujo atrasti ir įvertinti savo kultūrą ir tai, ko išmoksti iš kitų“, – šypsosi Thammy. „Gimiau ir užaugau San Paule – labai dideliame mieste. Dabar, gyvendama Lietuvoje, turiu galimybę prisiliesti prie gamtos, mėgautis ramesne aplinka… Esame arti daugybės įvairių įkvepiančių kultūrinių ir istorinių vietų“.

Studentė atkreipia dėmesį į tai, kad įprastai Brazilijos universitetuose studijų programos nėra dėstomos užsienio kalbomis, dėl šios priežasties nedaug studentų iš skirtingų pasaulio vietų vyksta ten studijuoti. Thammy akcentuoja studijų anglų kalba naudą VDU ir dėl šios priežasties egzistuojančią galimybę sutikti įvairiausių skirtingų tautybių profesorius ir studentus iš Europos, Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos ir t. t. Pasak Thammy, tai išskirtinė ir itin naudinga patirtis dėl daugelio priežasčių.

Ateities planai ir svajonės

Įgijusi ryšių su visuomene bakalauro laipsnį ir kurį laiką padirbusi šioje srityje, Thammy suprato, jog tai nėra tai, ką ji norėtų veikti gyvenime, todėl nusprendė ieškoti galimybių įgyti magistro laipsnį kitoje sferoje. Mergina patikina, jog geriausias jos sprendimas, kurį ji yra priėmusi savo karjeros perspektyvoms iki šiol – pasiryžti ir atvykti studijuoti VDU magistrantūros programą Diplomatija ir tarptautiniai santykiai.

Thammy taip pat jaučiasi dėkinga Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijai už jai paskirtą stipendiją, kuri padeda siekti užsibrėžtų tikslų.
“Kol kas neturiu konkrečių ateities planų, tačiau labai norėčiau dirbti Tarptautiniame olimpiniame komitete arba tarptautinėse nevyriausybinėse organizacijose. Neatmetu ir galimybės toliau studijuoti Lietuvoje”, – svarsto studentė.

Paklausta ne tik apie išsilavinimą, bet ir studijų VDU pridėtinę vertę, Thammy pabrėžia, jog pusė jos studijų programos studentų yra žmonės iš įvairiausių pasaulio šalių, todėl mergina nuolat susiduria su įvairiomis galimybėmis ir kultūriniais mainais. Studijos anglų kalba, kuri nėra jos gimtoji, taip pat yra nemažas iššūkis, kuris neabejotinai prisidės prie merginos ateities.
10550987_798301740194429_1313874224363524486_n

Atvykite į VDU!

Thammy teigia, jog turi tik lietuvių kalbos pagrindus, taigi jai teko patirti ir keletą kurioziškų situacijų, stengiantis, kad žmonės ją suprastų. Bet brazilė patikina, jog niekada neturėjo rimtų problemų dėl to: įprastai su draugais ji kalba angliškai ir jie visuomet padeda vieni kitiems situacijose, kuriose prireikia lietuvių kalbos.

„Paprastai brazilai yra atviresni naujoms pažintims ir greitai susidraugauja. Spėju, taip yra dėl to, jog mūsų šalyje daugiau gyventojų, dėl šios priežasties nuolatos sutinki naujų žmonių su įvairiausiomis patirtimis“, – pastebi Thammy.

Paprašyta duoti keletą patarimų studentams, kurie svarsto apie galimybę apsilankyti Lietuvoje, Thammy dalijasi šiltu paskatinimu: „Jei turite galimybę atvykti į Lietuvą – nedvejokite! VDU siūlo tarptautinę aplinką, ko trūksta daugeliui kitų universitetų. Tai prisidės ne tik prie jūsų profesinės karjeros perspektyvų, bet ir asmeninio gyvenimo. Net jei buvimas toli nuo namų ir šeimos šiek tiek gąsdina ir kartais atrodo neįveikiama užduotis, patikinu, kad tikrai nepasigailėsite“.