Viešoje paskaitoje – apie lietuvių mažumą Lenkijoje

Spalio 23 d., trečiadienį, 12 val. VDU Lietuvių išeivijos institute (S. Daukanto g. 25, II a.) vyks Varšuvos universiteto Sociologijos instituto mokslininkės Katarzynos Wójcikowskos vieša paskaita „Lietuvių mažuma Lenkijoje“.

Paskaitos metu bus kalbama apie lietuvių bendruomenę Lenkijoje – jos susidarymo aplinkybes, istoriją, skaitlingumą ir lokalizaciją. Bus paliesti savęs suvokimo, apibrėžimo per kalbą, dialektą, tradicijas ir religiją klausimai, kalbama apie lietuvių švietimą Lenkijoje, bendruomeninį gyvenimą ir veikimą. Viešnia taip pat aptars lietuvių ir lenkų santykių klausimus pasienio regione, pristatys savo atliekamo tyrimo metodiką bei pasidalins teorinėmis įžvalgomis.

Renginyje taip pat dalyvaus doc. dr. Giedrius Janauskas. Paskaitą organizuoja VDU Lietuvių išeivijos institutas ir Č. Milošo centras.

Paskaita vyks anglų kalba.