Viešnios iš Japonijos paskaitoje – apie tradicinę šios šalies kultūrą

VDU Azijos studijų centras kviečia dalyvauti Vasedos universiteto dėstytojos M. Morishita vienos dienos seminare, kuris vyks rugpjūčio 28 d., šeštadienį,  Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44), Č. Sugiharos auditorijoje.

Seminaro, pavadinto „Grožis Japonijoje. Patirkime tradicinę kultūrą“, metu dėstytoja pasakos apie japoniškus kardus, tradicinius muzikos instrumentus, arbatos ceremoniją bei teatrą. Dalyviai taip pat turės galimybę pasitreniruoti kabuki teatro judesius bei specifinius šūktelėjimus kakegoe, išlankstyti origami, apsivilkti vasarišką kimono yukata, patirs japoniškų estradinių dainų enka dainavimo ypatumus.

Rytinis užsiėmimas vyks 10-13 val. (su pertrauka). Po pietų (nuo 14.30 val.) bus rodoma komedija „Teresuko“, pritaikyta prie seminaro temos, kuri patraukliai leis įsijausti į Edo laikotarpio (XVII–XX a.) atmosferą.

Renginys nemokamas.

Šiuo lengvu vasaros pabaigos seminaru prasideda Azijos studijų centro rugsėjo renginių ciklas, skirtas centro dešimtmečiui paminėti. Jo metu vyks tarptautinė mokslininkų konferencija apie japonų kalbą, Kyogen teatro pasirodymas Kaune, klubo „Hashi” jubiliejus, japonų-lietuvių jaunimo susitikimas, viešos paskaitos ir kiti renginiai.