Viešasis sektorius: nuo miesto įvaizdžio iki alkoholio

Lapkričio 24 dieną, ketvirtadienį, nuo 13 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešojo administravimo katedra organizuoja ketvirtąją nacionalinę mokslinę-praktinę konferenciją „Viešojo sektoriaus strateginis valdymas ir veiklos vertinimas“. Konferencija vyks VDU Mažojoje salėje (S.Daukanto g. 28, II a). Konferencijoje pranešimus skaitys mokslininkai, doktorantūros  ir magistrantūros studijų studentai, nevyriausybinių organizacijų bei viešųjų institucijų atstovai.

Konferencijoje didelis dėmesys bus skirtas dalyvaujančio valdymo Lietuvoje vertinimui. Kauno arkivyskupijos „Caritas“ direktorius Arūnas Kučikas, ne vienerius metus dirbęs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, įvertins viešojo sektoriaus ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą bendruomenių politikos vystyme.

Šiaulių universiteto doktorantė Kristina Kuprytė aptars bendradarbiaujantį kultūros valdymą  miesto įvaizdžio formavimo procese. Strateginis planavimas bei dalyvaujančio valdymo vertinimas  bus atskleistas per nevyriausybinių organizacijų patirtis, dalyvaujant  skurdo mažinimo programų kūrime, vietos veiklos grupių strategijos rengime ir įgyvendinime,  Kauno rajono savivaldybės strateginio planavimo  probleminių aspektų sprendimo būdų paieškoje.

Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo instituto vyresnioji mokslo darbuotoja Ligita Šarkutė palies įrodymais grįstų viešojo valdymo sprendimų svarbą, akcentuodama Europos socialinio tyrimo atvejį.

Nemažas dėmesys bus skirtas alkoholio žalos valdymo vertinimui. Prof. Ilona Tamutienė atskleis alkoholio žalos vaikams, augantiems rizikos grupės šeimose, mastus bei institucinį atsaką, pateikdama rekomendacijas, kaip vaikų apsaugą padaryti veiksmingesnę. Valstybės institucijų administravimo studijų programos magistrantės pristatys alkoholio žalos koncepciją, išskirdamos žalą geriančiojo aplinkiniams, ir įvertins, kaip šios žalos  valdymas  integruotas alkoholio kontrolės tiksluose ir strateginiuose dokumentuose, ar numatytos valdymo priemonės yra veiksmingos. Doktorantė Birutė Jogaitė  išryškins pagrindines Anglijos, Australijos, Kanados ir Europos alkoholio žalos mažinimo politines kryptis, kurios orientuotos į tris pagrindinius pamatus: psichoaktyvių medžiagų pasiūlos, paklausos bei žalos mažinimą.

Konferencijos programa