„Verslumo laboratorijų“ studentams įteikti diplomai

Net 90 studentų sėkmingai baigė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centro veiklas „Verslumo laboratorijose“ bei gavo diplomus.

2015 m. spalį intensyviai dirbti pradėjo 40 motyvuotų bei aktyvių studentų, kiti 50 prisijungė nuo 2016 m. vasario mėnesio. Tarp VDU Verslo praktikų centro „Verslumo laboratorijų“ studentų daugiausia buvo trečiakursių bei studijuojančių Ekonomikos ir Vadybos bei  Gamtos mokslų fakultetuose.  Dalyviai – net 21 skirtingų studijų programų.

Studentai dirbo komandose po 4-7 asmenis, kelis kartus per savaitę susitikdami su VDU Verslo praktikų centro mokymų vadovais, įmonių atstovais bei dirbami individualiai.

„Labai džiaugiuosi patirtimi „Verslumo laboratorijose – mokymai ir darbas komandoje ne tik padėjo įgyti kompetencijų, bet ir sukūrė naują bendruomenę“, – patirtimi dalijasi VDU Menų fakulteto Kūrybinių industrijų trečio kurso studentė Dovilė Vilaikytė.

DSC_8000

Spręsdami įmonių iššūkius studentai naudojosi „Business Model Canvas“ metodika. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, jie naudojo savianalizę, pildė dienoraščius bei pritaikė vykusioje stovykloje išugdytas verslumo kompetencijas, tokias kaip komandinis darbas, veiklumas, ryšių mezgimas, savęs vertinimas, kūrybiškumas bei efektyvus problemų sprendimas.

Pasak VDU Verslo praktikų centro direktoriaus dr. Osvaldo Stripeikio, veiklos „Verslumo laboratorijose“ suteikia studentams galimybę išbandyti tikrąjį komandinį darbą, taip pat įsigilinti į realias įmonių problemas, ieškoti sprendimų, išeičių.

„Verslumo kompetencijos, bendradarbiavimas su smulkaus ir tarptautinio verslo atstovais – tik dalis to, ką įgijau dalyvaudamas, o nuolatinis bendravimas su šviesiais, atsidavusiais ir įvairiapusiais studentais, bei mokymų vadovais, galiausiai padėjo suvokti ir pajusti, kokias vertybes VDU nori perteikti savo studentams“, – pasakoja ketvirto kurso Gamtos mokslų fakulteto Biologijos ketvirto kurso studentas Konradas Želvis.

DSC_8018

Centro mokymų vadovo Liudo Švipo teigimu,  studentai, kaip didžiausią naudą įvardina asmeninius pokyčius, išmoktas taikyti metodikas, galimybę apie problemas diskutuoti su aukščiausio lygio vadovais. „Vienas iš netiesioginių laboratorijų tikslų yra motyvuoti studentą tobulinti savo asmenines kompetencijas ir su pasitikėjimu taikyti studijų metu įgytas žinias“ – teigia L. Švipas.

„Verslumo laboratorijų“ veiklose dalyvaujantys studentai sprendė net 24 įmonių bei organizacijų pateiktus  iššūkius, tarp kurių du buvo tarptautiniai.  Užduotis studentams pateikė tokios įmonės, kaip UAB  „Lidl Lietuva“, American International Group, UAB „Vičiūnai group“, AB Šiaulių bankas, UAB  „Topo grupė“, UAB „Volfas Engelman“, Kauno kino centras Romuva, paramos fonas Jaunimo linija  ir kt.

Anot UAB „Intermedix Lietuva“ Gydytojų praktikos padalinio direktorius Audriaus Korolkovo, VDU Verslo praktikų centro „Verslumo laboratorijos“ – vieta, kurioje mokslo balsas, suprantamai ir tiesiogiai perduodamas verslui. „Laboratorijose studentai gali tiesiogiai prisiliesti prie realių verslo atvejų, juos analizuoti įvairiais pjūviais ir ieškoti netradicinių sprendimo būdų, o verslui tai puiki galimybė pažvelgti į įmonėje vykstančius procesus iš kitos pusės ir juos tobulinti“, –  Verslo praktikų centro projekto svarbą įvardija A. Korolkovas. Jo teigimu, ne mažiau svarbus ir socialinis aspektas – dalijimasis verslo atvejais su studentais prisideda prie jų edukacijos: praktika susiejama su paskaitų metu įgytomis teorinėmis žiniomis, tokiu būdu palengvinant jaunimo integraciją darbo rinkoje.

DSC_7992