Verslumo laboratorijose – ir tarptautiniai sprendiniai

„Keturių mėnesių intensyvus mokymų ciklas, tarpdisciplininės studentų komandos, realūs verslo atvejai, naujausios metodikos atvejų sprendimams, įmonių atstovų praktinės paskaitos, ekspertų konsultacijos bei asmeninės refleksijos – tai pagrindiniai raktiniai žodžiai, atspindintys „Verslumo laboratorijas“. Nuo šiol šį sąrašą papildome žodžiu „tarptautiškumas“, – pasiekimais džiaugėsi VDU Verslo praktikų centro vadovas dr. Osvaldas Stripeikis.

Raktas į tarptautiškumą – studentų motyvacija

Tai, kad visuomenėje nuolat skundžiamasi žema esamų, o kartais net būsimų darbuotojų motyvacija – girdima dažnai. Tuo tarpu apie motyvuotus kalbama itin retai. Pristatydamas pirmojo VDU Verslo praktikų centro veiklos pusmečio rezultatus, dr. Osvaldas Stripeikis studentų aukštą motyvaciją įvardino kaip vieną svarbiausių aspektų, darančių teigiamą įtaką centro veiklai.

„Startavus centro veiklai, reikėjo aktyviai ieškoti įmonių, kurios ne tik gali, bet ir geba prisidėti prie studentų ugdymo. Dabar vis dažniau pastebime priešingą pokytį, kuomet bendradarbiavimą su centru inicijuoja pačios įmonės. Viso to priežastimi įvardinčiau pačius studentus, būtent kurie ir sprendžia verslo ar socialinius atvejus, visiškai neskaičiuodami savo laisvo laiko. Daugeliu atvejų, darbo rezultatai viršija ne tik mūsų, bet ir įmonių lūkesčius. Matydami studentų potencialą, norime pastariesiems užtikrinti kuo turtingesnę verslumo patirtį”, – apie centro misiją pasakojo dr. O. Stripeikis.

Paklaustas apie minėto žodžio „tarptautiškumas“ integravimą į „Verslumo laboratorijų“ aprašymą, centro direktorius nurodė, kad nuo šiol Lietuvos įmonių, pateikiančių studentams sprendžiamus atvejus, sąrašą pradeda pildyti ir užsienio įmonės. „Vasario pabaigoje vyksiančioje „Verslumo laboratorijų“ išvažiuojamoje stovykloje dalyvaus ir mūsų partneriai iš Norvegijos, pristatysiantys savo sukurtą pradedančiąją įmonę (angl. start-up), susijusią su aplinkosauga. Šis studentų sprendžiamas tarptautinis atvejis bus labai geras socialinės problemos sprendimo pavyzdys ir, žinoma, puiki patirtis patiems studentams“, – teigė dr. O. Stripeikis.

VDU studentai – pirmieji lietuviai projekte „IXL Innovation Olympics“

Vasario mėnesio pradžioje iš „Verslumo laboratorijų“ dalyvių suburta 6 žmonių komanda pateko į Amerikoje esančio IXL Inovacijų, kompetencijų ir lyderystės centro (angl. IXL Center for Innovation, Excellence and Leadership) organizuojamą projektą „IXL Innovation Olympics“, kurio tikslas – skatinti įmonių augimą nepriklausomai nuo jų dydžio ar pramonės šakos. Šiam tikslui įgyvendinti, bendrame konsultaciniame projekte suvienijami universitetai ir verslai.

Studentai šiame projekte dalyvaus šešias-aštuonias savaites, kurių metu dirbs su paskirta įmone 5 skirtinguose etapuose, pateikdami įžvalgas ir – priklausomai nuo gauto grįžtamojo ryšio – ruošis kitam etapui. Visą šį laikotarpį studentams bus skiriamas mentorius, kuris yra oficialus verslo ir inovacijų valdymo ekspertas. Taip pat lygiagrečiai įmonių vadovai dalinsis su studentais savo pastebėjimais, pasiūlymais ir pageidavimais – taip studentai ne tik bandys surasti galimą sprendimą į pateiktą iššūkį, bet ir įgys tikros konsultacinės patirties. Geriausi darbai bus apdovanoti piniginiais prizais.

ixl

„Džiaugiamės, kad studentai, gerąja prasme netilpdami į mūsų siūlomų iniciatyvų rėmus, save papildomai realizuos bei ugdys savo verslumo kompetencijas ir šiame projekte. Kai matai konkurse dalyvaujančias komandas iš pasaulinių universitetų, tokių kaip Harvardas ir Stanfordas – jaučiama dar didesnė atsakomybė. Bet kokia patirtis šiame konkurse studentams bus naudinga“,- apie tarptautinę studentų patirtį pasakojo Verslo praktikų centro direktorius.

Verslumo laboratorijos – atviros kiekvienam VDU studentui

Studentams, norintiems ne tik susipažinti, tačiau ir praktiškai ugdyti verslumo kompetencijas sprendžiant realius ne tik Lietuvos, bet ir užsienio įmonių pateiktus atvejus (žr. žemiau pateiktus įmonių logotipus), VDU Verslo praktikų centras siūlo registruotis į nuo vasario iki birželio pradžios vyksiančias „Verslumo laboratorijas“. Registracija vyksta iki 2016 m. vasario 18 dienos, užpildant anketą Verslo praktikų centro tinklalapyje. Pirmieji „Verslumo laboratorijų“ mokymai vyks išvažiuojamoje stovykloje Jadagonyse, Kauno rajone, vasario 26-28 dienomis.

vp

„Studijų kryptis neapibrėžia įgytų žinių bei įgūdžių kaip verslių ar neverslių, tad verslumo kompetencijos, be abejonės, yra reikalingos. Tai padės studentams tapti konkurencingais darbo rinkoje, išmokti save teisingai reprezentuoti, suvokti savo poreikius bei žingsnius, kuriais priima vienokius ar kitokius sprendimus gyvenime. Galbūt klaidingai manoma, kad verslumo kompetencijos apsiriboja gebėjimu parduoti. Mano nuomone, svarbiausia verslumo kompetencija – gebėjimas analizuoti. Teisinga analizė apdraudžia nuo netinkamų sprendimų, tad verslumo kompetencijos gali būti naudingos ne tik studentams“, – patirtimi, kodėl „Verslumo laboratorijose“ turėtų dalyvauti visų studijų krypčių studentai, dalijosi Konradas Želvis, Biologijos studijų 4 kurso studentas, „Verslumo laboratorijų“ dalyvis.

Daugiau informacijos apie „Verslumo laboratorijas“

VDU Verslo praktikų centro naujienos