VDU žurnalistikos studentui – Z. Rekašiaus stipendija

Amerikos lietuvių fondas skyrė prof. Zenono Rekašiaus stipendiją VDU studentui Augustinui Šemeliui – Žurnalistikos ir medijų analizės antrakursiui.

Stipendiją fondo vardu įteikė Viešosios komunikacijos katedros docentas dr. Mykolas Drunga. Stipendija buvo įteikta birželio 18 d. Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto diplomų įteikimo renginyje VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28).

„Lietuvių fondas rems VDU studentus, studijuojančius žurnalistiką. Sveikiname A. Šemelį, linkime sėkmingai tęsti studijas, o ateityje savo darbais garsinti Lietuvos vardą. Kas žino, gal ateityje dabartinis stipendininkas taps Lietuvių fondo nariu, o gal įkurs savo vardo fondą studentams? Geri darbai turi būti perduodami „Iš kartos į kartą”, kaip skelbia Lietuvių fondo šūkis”, – pažymėjo fondo valdybos pirmininkas Marius Kasniūnas.

Nuo pat įsikūrimo JAV 1962 m. Lietuvių fondas išlaiko ir remia lietuvišką kultūrą, švietimą, lietuviškos veiklos centrus Lietuvoje ir visame pasaulyje. Fondo atstovai džiaugiasi, kad LF įkūrėjų lūkesčiai pasiteisino ir jie ne tik gali kasmet paremti įvairius projektus, skirti stipendijas studentams, bet ir susilaukia naujų narių bei aukotojų. Jų dėka Lietuvių fonde yra įsikūręs ne vienas specialios paskirties fondas. Vienas tokių yra ir išeivijos publicisto, liberalios minties mėnraščio „Akiračiai“ įkūrėjo ir redkolegijos nario, „Santaros-Šviesos“ veikėjo prof. Zenono Rekašiaus (1928-2011) fondas, kurio stipendiatais išrenkami VDU žurnalistikos studentai.