VDU vyks vieša paskaita apie JAV prezidentų ir afroamerikiečių santykius

Spalio 10 d., pirmadienį, 13.15 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-203) vyks Viešosios komunikacijos katedroje besistažuojančio „Fulbright“ programos mokslininko, Mičigano valstijos universiteto Žurnalistikos instituto docento Erico Freedmano vieša paskaita „Black & White and the White House: Race, the Presidency and Barack Obama’s Victory“ („Juoda ir balta ir Baltieji rūmai: rasė, prezidentavimas ir Baracko Obamos pergalė“).

Santykiai tarp JAV prezidentų ir afroamerikiečių buvo įvairūs ir sudėtingi nuo pat ankstyvųjų šalies nepriklausomybės dienų prieš daugiau nei 200 metų. Šie santykiai buvo dažnai susitelkę ties viešąja politika – pavyzdžiui, vergove, segregacija, rasiniu smurtu, lygiomis galimybėmis. Kartais šie santykiai turėjo ir asmeniškų aspektų, tokių kaip Abrahamo Lincolno susitikimai su Fredericku Douglassu, buvusiu vergu, kuris tapo gerbiamu ugdytoju ir judėjimo prieš vergovę vadu, bei Johno F. Kennedy palaikymo skambutis Correttai Scott King kai jos vyras, pilietinių teisių judėjimo lyderis Martinas Lutheris Kingas jaunesnysis, sėdėjo kalėjime.

E. Freedmano paskaitoje bus aptarti kai kurie iš šių santykių – tiek viešosios politikos, tiek asmeniški – ir tai, kaip jie prisidėjo prie Baracko Obamos, emigranto iš Kenijos ir baltosios amerikietės sūnaus, pergalės rinkimuose ir tapimo pirmuoju afroamerikiečių prezidentu Jungtinėse Amerikos valstijose.

Ericas Freedmanas yra VDU Viešosios komunikacijos katedroje besistažuojantis „Fulbright“ programos mokslininkas, Mičigano valstijos universiteto Tarptautinių studijų ir programų prodekanas, Žurnalistikos instituto docentas, dėstantis viešųjų reikalų žurnalistiką (Public Affairs Reporting) ir žiniasklaidos teisę (Media Law). Prieš pradėdamas dirbti universitete pilnu etatu, E. Freedmanas 20 metų dirbo laikraščio žurnalistu Niujorke ir Mičigane, kur rašė apie viešuosius reikalus, teisę ir viešąją politiką. Jis yra knygos „Presidents and Black America: A Documentary History“, kurią planuojama išleisti šį rudenį, bendraautorius.