VDU vyks vertimo konkursas studentams

Balandžio 1 d., penktadienį, 13 val., VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52-514) Anglų filologijos katedra skelbia Studentų neliteratūrinio teksto vertimo konkursą, kurio rėmėja yra Giedrė Matelytė, VDU Anglų kalbos magistrantūros programos absolventė (1997 m.), Europos Parlamento Lietuvių kalbos vertimo skyriaus darbuotoja.

Pagal konkurso-stipendijos nuostatus, I–III vietos laimėtojams Komiteto sprendimu bus sumokama vienkartinė stipendija, įteikiant jam(i) stipendijos mecenatės atsiųstą vardinį čekį.

Konkurso sąlygos ir tvarka

Paskelbus konkurso datą, norintys jame dalyvauti studentai registruojasi Anglų filologijos katedroje (K. Donelaičio g. 52-615).

Vertimo apimtis konkurso metu – 1 puslapis teksto anglų kalba, kuriam išversti skiriamos 2 val.; verčiant galima naudotis žodynais (iki 5 žodynų). Svarbiausi vertimo kokybės nustatymo kriterijai yra teksto anglų kalba suvokimas ir jo perteikimas taisyklinga lietuvių kalba.

Išverstus darbus taiso komisijos nariai. Jei konkurso dalyviai surinktų vienodą balų skaičių, lemiamą balsą turi komisijos pirmininkas.