VDU vyks tarptautinė konferencija apie socialinės ir politinės teorijos galimybes

Kovo 1 d., ketvirtadienį, nuo 11 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, II a.) vyks tarptautinė konferencija „Socialinės teorijos galimybė“ (The Possibility of Social Theory), skirta globalinės socialinės ir politinės teorijos galimybių aptarimui filosofiniu, komunikacijos teorijų, sociologijos ir kitais požiūriais. Konferenciją organizuoja VDU Praktinės filosofijos klasteris, pirmininkas – žymus išeivijos filosofas prof. dr. Algis Mickūnas.

Kaip pasakojo VDU Socialinės ir politinės teorijos katedros vedėjas prof. dr. Gintautas Mažeikis, kuris kartu su prof. dr. Daliumi Jonkumi sudarys konferencijos komitetą, šiame renginyje bus aptartos socialinių ir politinių teorijų bendrumo ir konkretumo, visuotinumo ir ypatingumo problemos XXI amžiuje, daugiausiai akcentuojant filosofinį, komunikacijos ir sociologinį požiūrius.

„Šiandien pasaulyje plačiai diskutuojamos globalizacijos ir lokalizacijos, socialinio darvinizmo ir konstruktyvizmo,  postsekuliarios visuomenės filosofinės antropologijos,  gyvenamojo pasaulio ir intersubjektyvumo, socialinio normatyvumo raidos, objektyvios tikrovės dinamikos ir lūžių problemos. Jos tap pat bus analizuojamos ir žymių pasaulio mokslininkų VDU rengiamoje konferencijoje“, – artėjantį renginį pristatė prof. dr. Gintautas Mažeikis.

Konferencijoje pranešimus skaitys garbūs svečiai, profesoriai iš JAV ir Vokietijos. Josephas Pilotta (Ohajo valstybinis universitetas), kalbėsiantis tema „Social Theory from Within“, yra paskelbęs virš dešimt monografijų komunikacijos mokslų srityje, kuriose tarpdiciplininiu požiūriu aptaria komunikacijos ir hermeneutikos, fenomenologijos, kritinės teorijos sąsajas. Johnas Murphy (Majamio universitetas), pasakosiantis apie lokalią socialinę teoriją, parašė daugiau nei dešimt monografijų postmodernios socialinės ir politinės teorijos bei filosofijos klausimais; jis plėtoja kultūros studijas bei etninius tyrinėjimus.

Kitas pranešėjas, Ericas Krameris iš Oklahomos universiteto – komunikacijos mokslų profesorius, atliekantis kino ir video tyrimus, hermeneutinę komunikacijos analizę. Solidžia mokslinių darbų bibliografija pasigirti gali ir fenomenologas Burtas Hopkinsas (Sietlo universitetas), kuris tyrinėja antikinę filosofiją, simbolinio mąstymo ir matematikos prielaidas. Martino Gako (Europos laisvųjų menų koledžas, Berlynas), pranešimo tema – „Sociology of Normativity“. Šis taip pat daug publikacijų paskelbęs mokslininkas tyrinėja šiuolaikines normatyvumo teorijas ir reiškinius.

Konferencijoje kalbės ir Vytauto Didžiojo universiteto profesoriai prof. dr. Gintautas Mažeikis (Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas) ir prof. dr. Dalius Jonkus (Humanitarinių mokslų fakultetas), bei žymus lietuvių išeivijos filosofas prof. dr. Algis Mickūnas iš Ohajo universiteto (JAV).

Renginyje kviečiami dalyvauti filosofijos, komunikacijos, politikos, socialinių mokslų dėstytojai ir studentai. Konferencija vyks anglų kalba.

Konferencijos programa ir aprašymas