VDU vyks konferencija apie tarptautinius santykius

Balandžio 27 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44) vyks magistrantams, doktorantams ir kitiems jauniems tyrėjams skirta tarptautinių santykių, tarptautinės teisės ir politikos konferencija „International Relations in Perspective: Sovereignty, Security, and Human Rights”, kurią organizuoja VDU ir asociacija „Visuomenė be sienų“.

Konferencijos tikslas – paskatinti bendradarbiavimą ir keitimąsi idėjomis tarp skirtingomis tyrimo tradicijomis besivadovaujančių jaunų tyrėjų iš skirtingų šalių, kurti forumą skirtingų požiūrių į tarptautinius santykius bei jų tyrimo metodus aptarimui, taip kuo plačiau apžvelgiant dabartinę tarptautinių santykių, kaip disciplinos ir kaip praktikos, būklę.

Dalyviai yra kviečiami dalintis idėjomis apie suverenumą, saugumą ir žmogaus teises – sąvokas, kurios yra ir artimai susiję, ir sunkiai vienos su kitomis suderinamos, tačiau neabejotinai itin svarbios šiuolaikiniame pasaulyje, kur suverenumas silpsta, saugumas susiduria su naujomis grėsmėmis, o žmogaus teisės tampa vyraujančiu žiūros tašku.

Dalyviai yra kviečiami pristatyti tiek empirinius, tiek konceptualius tyrimus; lyginamosios studijos, peržengiančios vienos srities ribas, taip pat yra laukiamos.

Pranešimų santraukos (apie 300 žodžių) turėtų būti siunčiamos adresu conference@visuomene.lt iki kovo 25 d. Organizatoriai taip pat prašo nurodyti: (1) autoriaus vardą, instituciją ir kontaktinę informaciją; (2) pranešimo pavadinimą, pagrindinius aptariamus klausimus bei potencialų tyrimo poveikį.

Atrinktieji pranešėjai patvirtinimo laiškus gaus balandžio 1 d. Savo dalyvavimą patvirtinti, užsiregistruoti dalyviai galės iki balandžio 20 d.

Konferencijos organizacinis komitetas: Jurgita Jakevičiūtė (VDU), Ignas Kalpokas (VDU), Julija Ivinskaitė (Salfordo universitetas).

Daugiau informacijos teikiama tinklalapyje www.conf.visuomene.lt ir el. paštu conference@visuomene.lt.