VDU vyko EP narių ir kandidatų į EP debatai

Kovo 20 d., ketvirtadienį, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–202) vyko Europos Parlamento narių ir kandidatų į EP rinkiminiai debatai.

Debatuose dalyvavo Laima Andrikienė, Petras Auštrevičius, Zigmantas Balčytis ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Diskusijos moderatorius – VDU prof. dr. Mindaugas Jurkynas, tema – Europos Parlamento didėjanti svarba Europos Sąjungai ir EP rinkimai 2014 metais.

Renginį organizavo VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas kartu su Europos Parlamento Informacijos biuru Lietuvoje ir Europos federalistų sąjunga Lietuvoje.

Europos Parlamento narius tiesioginiuose rinkimuose renka Europos Sąjungos piliečiai. Šiuo metu jame yra 12 Lietuvos atstovų. Iš viso EP sudaro 766 nariai iš 28 valstybių – tai antri didžiausi parlamento rūmai pasaulyje. Europos Parlamento rinkimuose dalyvauti gali didžiausias skaičius rinkėjų – net 400 milijonų.

Europos Parlamento rinkimai vyks gegužės 25 dieną.

Renginio skelbimas

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.