VDU vyko susitikimas su jaunaisiais kūrėjais

1271

Balandžio 10 d.  VDU Lietuvių literatūros katedra kvietė į susitikimą su festivalio ,,Literatūrinės Vilniaus slinktys“ iniciatoriais ir kūrėjais.

Renginyje dalyvavo poetai Aušra Kaziliūnaitė, Ramunė Brundzaitė, Tomas Petrulis, Violeta Bučiūtė, Mantas Balakauskas, prozininkai Maksimas Ivanovas, Saulius Vasiliauskas, bardas Gytis Ambrazevičius, projekto vadovas Juozas Žitkauskas.

Susitikime buvo pristatytas jaunųjų rašytojų kūrybos almanachas, visi norintys galėjo jį čia pat įsigyti. Keletą egzempliorių projekto vadovas padovanojo ir Vytauto Didžiojo universitetui. Renginyje skambėjo jaunųjų prozininkų ir poetų kūryba, kuri privertė klausytojus ne tik panirti į apmąstymus, bet neretai ir nusišypsoti.

Jaunųjų rašytojų festivalis ,,Literatūrinės Vilniaus slinktys“ buvo surengtas jau ketvirtąjį kartą. Vienas svarbiausių jo akcentų buvo jaunųjų kūrėjų almanacho pasirodymas. Šiemet jį sudarė Mantas Balakauskas, Ernestas Noreika, Saulius Vasiliauskas ir Tomas Taškauskas. Per 20 autorių jame pateikia savo poezijos, prozos, eseistikos kūrinius. Skaitytojas almanache taip pat ras pokalbius su Vytautu Martinkumi ir Andriumi Jakučiūnu, kuriuos parengė Violeta Bučiūtė ir Birutė Grašytė. Almanacho vizualinį vaizdą (viršelis, nuotraukos) sukūrė fotomenininkas Gintaras Kasperionis.

Tie, kurie negalėjo dalyvauti renginiuose, jaunuosius kūrėjus galėjo išgirsti per LRT radiją, balandžio 11 d. nuo 21 iki 2 val. transliuotoje tiesioginėje laidoje. Laidos metu buvo galima skambinti į studiją, klausti, diskutuoti ar patiems paskaityti savo kūrybą.

Projekto ,,Literatūrinės Vilniaus slinktys“ tikslas – suburti jaunuosius kūrėjus ir mąstyti apie ateities perspektyvas. Organizatoriai ragina būti aktyviais – kurti, bendrauti, tobulėti, sekti projekto iniciatyvą ir kartu kurti gražesnę Lietuvos ateitį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.