VDU vyko rektorių konferencijos posėdis

Rugsėjo 21 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko eilinis Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdis.

Posėdyje dalyvavo 7 šalies universitetų rektoriai ir 5 jų įgalioti asmenys. Susitikimui pirmininkavo LURK viceprezidentas, VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Posėdžio metu LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas pristatė 2012 m. studentų priėmimo į Universitetines aukštąsias mokyklas rezultatus, aptarė šiais metais išryškėjusias tendencijas, pateikė pasiūlymus kitų metų priėmimo vykdymui, pradėdamas diskusiją dėl 2014 m. priėmimo taisyklių pakeitimo.

Šis klausimas į posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus prašymu. Ministras pasiūlė universitetų rektoriams apsvarstyti galimybę į 2015 metus nukelti daug diskusijų viešojoje erdvėje sukėlusių 2014 m. priėmimo į universitetus sąlygų įgyvendinimą. Visgi, Lietuvos universitetų rektoriai balsavimo metu šiam pasiūlymui nepritarė ir savo poziciją išdėstė specialiame pareiškime.

Universitetų vadovai daug diskutavo apie būsimus priėmimo sąlygų pasikeitimus, iškeldami klausimą, ar viešojoje erdvėje neperdėtai reaguojama į  šių pakeitimų sudėtingumą. Priminsime, jog daugiausia pasipiktinimo iš mokyklų bei moksleivių atstovų šių taisyklių projektas sulaukė dėl reikalavimo stojant į universitetus pasiekti užsienio kalbos B2 (kolegijas – B1) lygį, taip pat – konkursinio balo formavimo iš 4 mokomųjų dalykų valstybinių brandos egzaminų arba metinių įvertinimų. Su 2014 m. stojimo į universitetus sąlygomis plačiau galima susipažinti čia.

Posėdžio metu buvo aptarti ir kiti klausimai: Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė pristatė naujus ir jau vykdomus projektus universitetų tarptautiškumo didinimui;  LURK Finansų komiteto pirmininkas Arūnas Komka supažindino su planuojamu Pelno mokesčio įstatymo pakeitimu  ir jo įtaka Lietuvos aukštosioms mokykloms.

Taip pat buvo pristatytas naujasis Lietuvos universitetų rektorių konferencijos tinklalapis www.lurk.lt, kuriame nuo šiol bus galima rasti visą aktualią informaciją, svarbiausius LURK dokumentus, sužinoti apie universitetams svarbius projektus, partnerius ir kt.

Posėdžio pabaigoje Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis pasidalino 8 studentų pasiūlymais, į ką partijoms reikėtų atkreipti dėmesį Seimo rinkimams artėjant. Susipažinti su studentų pasiūlymais iš arčiau galima Lietuvos studentų sąjungos tinklalapyje.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.