VDU vyko pirmoji mokslinė klasterių konferencija

2086

Vasario 6, 7 ir 10 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko pirmoji mokslinė klasterių konferencija, kurioje kiekvienas VDU klasteris pristatė savo veiklą, atliekamų tyrimų tikslus, planuotus bei jau pasiektus rezultatus. VDU akademinei bendruomenei ir visiems susidomėjusiems skirtoje konferencijoje atskirų klasterių veikla buvo pristatyta skirtingomis dienomis: vasario 6 d. visuomenė susipažino su fizinių ir biomedicinos mokslų klasteriais, vasario 7 d. – humanitarinių mokslų, vasario 10 d. –  socialinių ir humanitarinių mokslų klasteriais.

Klasterių konferencija buvo organizuojama pirmą kartą, tačiau tikimasi, kad ji taps kasmetine. Renginys suteikė galimybę tyrėjams pasidalinti savo atliekamais tyrimais su kitais akademinės bendruomenės nariais, išgirsti naujas idėjas ir  požiūrius. VDU Mokslo prorektorius prof. Juozas Augutis teigė, kad  pirmoji konferencija buvo gana sėkminga ir išreiškė viltį, kad kitais metais ji susilauks dar didesnio mokslininkų, dėstytojų bei studentų susidomėjimo.

Organizatoriai pabrėžia, kad VDU yra vienas pažangiausių Lietuvos universitetų, kuriame didelis dėmesys skiriamas mokslinių tyrimų plėtotei. Tai pirmoji aukštoji mokykla šalyje, kurioje mokslininkai buvo suburti į tyrimų grupes – klasterius. Klasteriuose yra susitelkę mokslininkai, atliekantys tyrimus panašia tematika. Nors pirmieji klasteriai buvo įsteigti dar visai neseniai, 2008 m., tačiau jau pasiekta puikių rezultatų – kartu inicijuojami projektai, organizuojamos nacionalinės bei tarptautinės konferencijos, atliekami įvairūs tyrimai. Siekiama, kad iki 2020 m. aukščiausius mokslo veiklos kokybės rezultatus pasiekę klasteriai būtų transformuoti į VDU pažangių mokslo tyrimų centrus (Excellence Centers for Advanced Research). Šis tikslas bus įtrauktas ir į naująją VDU Strategiją.

Šiuo metu universitete veikia 31 klasteris: 15 iš jų humanitarinių mokslų srityje, 7 – socialinių, 9 – fizinių ir biomedicinos mokslų srityse. Klasteriai veikia devyniuose iš 10 universiteto fakultetų.

Universiteto mokslo klasterius finansuoja VDU Mokslo fondas. Kiekvienais metais, atsižvelgiant į klasterių veiklos rezultatus (mokslines publikacijas, apgintas disertacijas, naujai prisijungusius doktorantus, apgintus magistro darbus),  klasteriui yra paskiriama tam tikra lėšų suma, kuri gali būti panaudota mokslinėms stažuotėms, dalyvavimui konferencijose, mokslinei įrangai ar literatūrai įsigyti.

Daugiau informacijos apie VDU klasterius galima rasti čia.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.