VDU vyko knygos apie J. Jablonskį pristatymas (VIDEO)

Vasario 9 d. VDU V. Biržiškos skaitykloje (K. Donelaičio g. 52–218) vyko knygos „Atsiminimai apie Joną Jablonskį" pristatymas, skirtas Lietuvos universiteto garbės profesoriui J. Jablonskiui ir universiteto 90-čio jubiliejui.

Renginyje dalyvavo knygos sudarytojos Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto Lietuvių kalbos ir komunikacijos katedros profesorė Giedrė Čepaitienė ir mokytoja Lionė Lapinskienė, VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Lietuvių kalbos katedros profesorius Alvydas Butkus, „Gimtojo žodžio“ leidyklos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Stanelis ir profesorius Arnoldas Piročkinas. Renginio metu buvo suteikta galimybė įsigyti pristatomą knygą ir kitus leidyklos „Gimtasis žodis“ leidinius.

Knygos sutiktuves organizavo VDU biblioteka ir Lietuvių kalbos katedra.

Knygoje „Atsiminimai apie Joną Jablonskį" pateikiama daugiau nei 100 tekstų iš įvairių publikuotų šaltinių ir dar neskelbtų rankraščių – tai J. Jablonskio artimųjų, bičiulių ir bendražygių, mokinių ir studentų atsiminimai, kuriuose atsiskleidžia ne tik iki šiol nežinoti jo asmenybės bruožai, bet ir viso sudėtingo laikotarpio ypatumai. Knyga skirta ne tik lingvistams, literatūrologams, istorikams, bet ir visiems, kuriems svarbi gimtosios kalbos istorija, J. Jablonskio darbai ir asmenybė.

„Ypač gerai atsimenu profesorių Joną Jablonskį. Kartą reikėjo gauti įskaitą iš jo dėstomo dalyko. Mes, trys studentai susėdę pasieny ant suolo, laukiame, kol profesorius pakvies. Jablonskis pasišaukia pirmąjį studentą ir liepia išlinksniuoti „rūgštusis pienas“. Tas suklumpa prie kilmininko ir profesorius jį pravaro. Antrasis studentas … pradėjo linksniuoti:  – Rūgštusis pienas, rūgštojo pieno…Toliau linksniuoti ir jam neteko. Atėjo mano eilė. Per tą laiką susigaudžiau pasakyti „rūgščiojo pieno“. Daugiau linksniuoti nebereikėjo, nors bijojau, kad nelieptų linksniuoti daugiskaitos.

Mes, studentai, jį labai gerbėme ir mylėjome. Niekuomet Jablonskio paskaitose nebūdavo triukšmo, nors ne visi galėdavome susėsti, daugelis iš mūsų pasieniais stovėdavo ištisas dvi valandas“ (Iš P. Lastienės-Sirutytės atsiminimų).

Video ir foto reportažai

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.