VDU vyko kandidatų į LR Seimą debatai (FOTO, VIDEO)

Spalio 2 ir 4 dienomis VDU vyko priešrinkiminiai Seimo debatai, kuriuos organizavo Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) dėstytojai ir savanoriai. Kviečiame žiūrėti debatų vaizdo įrašus, kuriuos parengė Kristijonas Jakubsonas (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt), ir Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Prieš rinkimus jau įsigudrinę atsakinėti į nepatogius, tačiau visuomenei aktualius klausimus, šį kartą populiariausių partijų atstovai stojo prieš akademinę bendruomenę.

Į idėjų dvikovą dviejų debatų metu buvo pakviesti aštuonių daugiausia visuomenės palaikymo nuomonių apklausos tyrimuose (publikuotuose iki rugsėjo 20 d.) sulaukiančių partijų atstovai, kuriuos pasirinko ir delegavo pačios partijos: Remigijus Šimašius, Mantas Adomėnas, Birutė Vėsaitė, Artūras Zuokas, Algis Čaplikas, Viktoras Pranckietis, Andrius Mazuronis ir Vydas Gedvilas.

Kaip sako vienas iš renginio organizatorių, dokt. Giedrius Česnakas, debatais buvo siekiama padėti rinkėjams apsispręsti, už ką balsuoti spalio 14 d. vyksiančiuose rinkimuose: „Mes norime užduoti klausimus, kuriuos norėtų užduoti kiekvienas rinkėjas, ir išgirsti konkretų atsakymą“. Tai buvo stengiamasi padaryti nustatant griežtas debatų taisykles ir konkrečiai partijai užduodant tik jai skirtus klausimus.

„Debatų tikslas – supažindinti rinkėjus su partijų programomis, užduoti šių partijų atstovams aiškius, konkrečius klausimus, taip palengvinant apsisprendimą rinkėjams Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose spalio 14 d. Debatuose atsiskleis, kurie kandidatai, politinės partijos yra geriau pasirengusios valdyti, žino konkrečius kelius, kaip įgyvendinti savo idėjas, o visa kita lems rinkėjų balsai. Be to, netiesiogiai norime kelti ir politikos bei diskutavimo kokybę“, – sako doktorantas Giedrius Česnakas.

Kaip parodė prieš metus PMDF savanorių organizuoti ir didelio pasisekimo sulaukę debatai su kandidatais į Kauno miesto tarybą, auditorijos pagrindą sudarę studentai buvo ypatingai nepakantūs kandidatų populizmui, kritiškai vertino atstovų pasisakymus ir uždavinėjo konkrečius klausimus. Todėl tikimasi, kad ir šįkart reikli auditorija bei akademinė aplinka įpareigos debatuose dalyvausiančius partijų atstovus ir sukurs sąlygas kokybiškiems, kultūringiems debatams, ko labai trūksta viešojoje erdvėje.

Spalio 2 d. debatuose dalyvavo: Lietuvos socialdemokratų partija (B. Vėsaitė), partija „Tvarka ir tesingumas“ (A. Mazuronis), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (V. Pranckietis), Liberalų ir centro sąjunga (A. Čaplikas).

Spalio 4 d. debatuose dalyvavo: Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (R. Šimašius), Darbo partija (V. Gedvilas), Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (M. Adomėnas), politinė partija „Sąjunga TAIP“ (A. Zuokas).

Debatai buvo tiesiogiai transliuojami VDU tinklalapyje.

Debatus organizavo VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytojai ir savanoriai.

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą iš pirmųjų debatų.