VDU viešėjo ir naujas iniciatyvas aptarė Campus Europae tinklo atstovai

Vasario 7–8 d. Vytauto Didžiojo universitete viešėjo Campus Europae (CE) tinklo atstovai iš CE sekretoriato bei Liuksemburgo, Latvijos, Aveiro, Hamburgo, Rytų Suomijos, Sankt Peterburgo, Alkala ir Vienos universitetų. Vizito metu buvo aptariami studentų mobilumo, tinklo plėtros ir galimų veiklų klausimai.

Pagrindinius susitikimus suorganizavusi Vytauto Didžiojo universiteto prof. habil. dr. Margarita Teresevičienė džiaugiasi vizito sėkme, nes Campus Europae tinklo partneriai turėjo galimybę aptarti edukologijos studentų mobilumo, tinklo plėtros, užsienio kalbų mokymosi ir studijų dalykų suderinimo klausimus. CE sekretoriato atstovų susitikimų su CE viceprezidentu doc. dr. Vaidotu Viliūnu, viešųjų ryšių prorektore prof. Aukse Balčytiene, Studentų atstovybės prezidentu Donatu Juodpusiu, ESN organizacijos nacionaline atstove Orinta Movsesjan, Tarptautinių ryšių tarnybos direktore Zina Baltrėniene metu taip pat buvo apžvelgta universiteto pažanga tinklo veiklose bei pradėtos naujos CE iniciatyvos.

Campus Europae universitetų tinklas buvo įkurtas 2001 metais, jį šiuo metu vienija 19 užsienio universitetų. Vytauto Didžiojo universitetas tinklo veiklose prisijungė 2003 metais ir sudarė bendradarbiavimo sutartis su 11 tinklo partnerių. Tinkle aktyviai dalyvauja šeši VDU fakultetai: Ekonomikos ir vadybos, Socialinių mokslų, Humanitarinių mokslų, Politikos mokslų ir diplomatijos, Teisės ir Informatikos.

Campus Europae universitetus vienija bendras tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp universitetų mokslo ir studijų srityse, didinti studentų mobilumą, skatinant juos mokytis užsienio kalbų bei supažindinant su skirtingų šalių kultūromis. Campus Europae studijos trunka vienerius arba dvejus akademinius metus, per kuriuos studentai yra integruojami į juos supančią socialinę aplinką. Geresniam studentų integravimuisi ir naujai pradėtos mokytis užsienio kalbos įsisavinimui kiekvienas Campus Europae tinklo universitetas pasitelkia suburtas stiprias CE mentorių programas. Įvykdžius mainų programą, studentams išduodamas specialus baigimo sertifikatas (po vienerių akademinių metų) ir diplomas (po dvejų akademinių metų).

Nuo vasario 1 d. iki 18 d. universitete skelbiamas konkursas studijoms  2011 / 2012 m. užsienyje Campus Europae tinklo universitetuose. Daugiau informacijos apie vykstantį konkursą rasite čia.