VDU viešą paskaitą skaitys prof. B. Deaconas

1291

Spalio 28 d., pirmadienį, 15 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–302) prof. Bobas Deaconas iš Šefildo universiteto (D. Britanija) skaitys viešą paskaitą „Making Global Social Policy: Foundations and Prospects for a Global Social Floor“.

Prof. B. Deaconas yra plataus profilio socialinės politikos ekspertas ir praktikas, vienas pirmųjų mokslininkų, Jungtinėje Karalystėje tyrinėjusių komunistinę (ir pokomunistinių šalių) socialinę politiką, globalizaciją ir socialinę politiką, pasaulio regioninę socialinę politiką, bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų universiteto Lyginamųjų regioninių integracijos studijų institutu (UNUCRIS) Briugėje.

Profesorius dalyvavo kaip tyrėjas ir aktyvus ekspertas (at)kuriant Čekijos, Slovakijos, Makedonijos ir Ukrainos socialinės apsaugos ir paslaugų sistemas griuvus socialistinei sistemai bei 1997–1998 m. kaip ekspertas-tyrėjas konsultavo Kiniją apie socialinės apsaugos privatizavimo iššūkius.

Prof. B. Deaconas dirbo ekspertu, tyrėju ir patarėju įvairiose pasaulinėse organizacijose (Pasaulio Prekybos organizacijoje, Pasaulio Banke, Tarptautinė Darbo organizacijoje, Tarptautinėje Sveikatos organizacijoje, Europos Sąjungos Taryboje, UNESCO bei įvairiuose Jungtinių Tautų skyriuose), kitų šalių vyriausybinėse ir valstybinėse struktūrose (Suomijos užsienio reikalų ministerijoje, Švedijos Parlamente, Jungtinės Karalystės Tarptautinės plėtros skyriuje ir kt.). 2003 m. išrinktas į Jungtinės Karalystės Socialinių mokslų akademiją.

B. Deaconas yra 13 knygų apie tarptautinę socialinę politiką autorius, kelių socialinės politikos mokslinių žurnalų redaktorius bei redakcinės kolegijos narys, dalyvaujantis tarptautiniuose ir vietiniuose dotaciniuose tyrimų projektuose. Per savo ilgą akademinę karjerą B. Deaconas dėstė ar tebedėsto Šefildo, Paryžiaus Po, Lydso, Oksfordo, Batho, Sasekso, Šefildo Hallamo, Plymuto, Sofijos, Johanesburgo, Varšuvos ir kitų universitetų ar mokslinių padalinių studentams.

Vytauto Didžiojo universitete profesorius B. Deaconas spalio 28–30 dienomis skaitys paskaitas socialinės politikos bakalauro programos studentams.

Kontaktinis asmuo – VDU Sociologijos katedros docentė dr. Jūratė Imbrasaitė.

Papildoma informacija teikiama Sociologijos katedroje (K. Donelaičio g. 52–309, tel. (8 37) 327 822, el. paštas d.kupstyte@smf.vdu.lt).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.