Užsienio studentai dalyvauja socialinėse iniciatyvose

Laužydami stereotipą, jog į Lietuvą atvyksta dėl vakarėlių ir gražių merginų, VDU užsienio studentai, lydimi ESN VMU savanorių, spalio 26 d. popietę apsilankė Kauno zoologijos sode. Studentai grėbė lapus, tvarkė aplinką, padėjo sodo darbuotojams, taip prisijungdami prie ESN VMU rengiamos socialinės iniciatyvos „Padėkime Kauno zoologijos sodui“ (angl. „Helping Kaunas Zoo“).

Nuo rugsėjo VDU studijuojantis marokietis Zakarija Muhomadovič prasitarė, kad stengiasi prisidėti prie visų įmanomų veiklų universitete, ir pripažino, jog dalyvavimas projektuose ne tik suteikia naudingos patirties, bet ir papuošia gyvenimo aprašymą. „Tiesiog nesu iš tų žmonių, kurie nieko neveikia“, – teigė vaikinas. Paklaustas apie „Erasmus“ studentams klijuojamą „vakarėlių liūtų“ etiketę, studentas atšovė: „Nemėgstu tokių apibendrinimų. Žinoma, jog nepalikome savo gimtinių tik tam, kad čia atvykę tik knygas graužtume, bet aš asmeniškai stengiuosi mokytis, išlaikyti aukštą vidurkį“.

Iniciatyvos koordinatorė Roberta Stankevičiūtė paaiškino, jog organizacija ESN VMU su Kauno zoologijos sodu bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. „Zoologijos sodas su didžiausiu noru sutiko mus priimti, sutiko prisiderinti prie mūsų, kada mes galime ateiti“, – apie bendradarbiavimą organizuojant būtent šį projektą pasakojo mergina. Tačiau vertindama pačių užsienio studentų aktyvumą, ESN VMU atstovė pripažino, kad jis nėra didelis: „Negaliu pasakyti, kad labai daug studentų įsitraukia į socialines veiklas. Galbūt studentams nelabai įdomu, galbūt randa jiems smagesnių veiklų“.

Anot studentus lydėjusios projekto koordinatorės R. Stankevičiūtės, nepaisant lietaus, kuris be perstojo lijo visą dieną, studentai ir savanoriai į zoologijos sodą visgi iškeliavo. Prie iniciatyvos prisidėjo apie dešimt studentų iš Prancūzijos, Maroko ir Pietų Korėjos. Visi noriai ir iš peties darbavosi, o drėgnas oras nesumenkino susidomėjimo po darbų apžiūrėti zoologijos sodą.

„Jaučiu, jog Lietuva – mano vieta, tarsi namai. Man patinka atviri ir draugiški žmonės, gražus miestas, įdomios studijos. Gal norėtųsi mažiau kiaulienos patiekalų“, – juokavo kalbintas užsienio studentas. Kaip paaiškėjo šeštadienį, vaikinas yra toli gražu ne vienintelis iš svetur atkeliavęs studentas, aktyviai įsitraukiantis į visuomenines veiklas, besidomintis Lietuvos kultūra, istorija ir taip rodantis pavyzdį ne tik visiems atvykėliams, bet ir Lietuvos studentams.

Su ESN VMU veiklomis ir rengiamais projektais plačiau galima susipažinti organizacijos puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“. Informacija apie Kauno zoologijos sodą skelbiama sodo tinklalapyje.