VDU tinklininkės vėl sieks aukso

Jau trečius metus iš eilės VDU džiaugiasi merginų tinklinio komandos rezultatais. 2012 m. pačių žaidėjų iniciatyva surinkta komanda sudrebino Respublikinę studentų tinklinio lygą ir atėmė čempionių titulus iš daugkartinių laimėtojų – Lietuvos sporto universiteto merginų. Sportininkės universitetui jau padovanojo po vieną aukso ir sidabro medalį, ir 2014-2015 m. sezone sieks aukščiausio apdovanojimo.

VDU rezultatai Respublikinėje studentų tinklinio lygoje

Kiekvienais metais beveik visų Lietuvos universitetų tinklinio rinktinės kaunasi dėl stipriausio universiteto vardo Respublikinėje studentų tinklinio lygoje.  Lyga gyvuoja jau 7 metus, tačiau VDU komanda prisijungė gerokai vėliau ir papildė Kauno zonoje žaidžiančias komandas.  Debiutas lygoje itin sėkmingas – iškart čempionių titulas. Sakoma, kad laimėti lengviau negu vėliau tą titulą apginti. Tą patvirtino antrasis sezonas, kai VDU tinklininkės namo grįžo su sidabro medaliais. Šiais metais kovos tęsiasi toliau ir 2014-2015 m. sezonas jau eina į pabaigą.

Studentų tinklinio lygoje tiek vaikinų, tiek merginų komandos yra suskirstytos į dvi zonas – Kauno ir Vilniaus. Merginų Kauno zonai  be VDU priklauso Kauno technologijos, Lietuvos sporto, Lietuvos sveikatos mokslų ir Klaipėdos universitetų komandos. Vilniaus zonoje rungtyniauja Mykolo Romerio, Vilniaus Gedimino technikos, Lietuvos edukologijos ir Vilniaus universitetai.

Sezono metu abiejų zonų komandos turi sužaisti su kiekviena ekipa po du kartus – vienas runtynes namuose ir vienas svečiuose. Šiame sezone jau sužaistos visos rungtynės grupėse. Kauno zonoje stipriausios yra VDU tinklininkės, Vilniaus zonoje – Mykolo Romerio universiteto komanda. Toliau bus žaidžiamos atkrintamosios rungtynės su kitos zonos komandomis ir keturios stipriausios iš jų susitiks finale. VDU komanda jau sėkmingai sužaidė pirmas atkrintamąsias rungtynes svečiuose su Lietuvos edukologijos universitetu, kuris Vilniaus zonoje užėmė paskutinę vietą. Antrosios varžybos vyks balandžio 8 d., trečiadienį, 18.30 val., VDU sporto centre (Draugystės g. 19).

Komanda vis stiprėja

Pirmieji metai, nors pergalingi, nebuvo lengvi – komanda neturėjo trenerio, namų salės, bendrų treniruočių. Tinklininkės čempionėmis tapo per visą sezoną neturėjusios nei vienos bendros treniruotės. Tiesa, merginos tinklinyje ne naujokės – dauguma žaidžia klubuose, yra buvusios ar esamos įvairių amžiaus grupių Lietuvos čempionės, rinktinių  narės.

Šiemet merginų tinklinio komanda kaip niekada stipri. Sudėtį papildė 2014-2015 m. sezono geriausia Lietuvos tinklininke pripažinta Jonavos „Achemos – KKSC“ tinklinio klubo puolėja Viltė Makauskaitė, taip pat „Heksos“ klubo žaidėjos Marija Gavrilčikaitė, Danielė Makulavičiūtė, Kauno centro sporto mokyklos absolventė Kotryna Kabašinskaitė. Nuo antro sezono komandai vadovauja treneris Rimantas Pacenka, o organizaciniais reikalais rūpinasi Sporto skyriaus vedėjas Vladas Juknevičius. Pastarojo dėka VDU sporto centro salė buvo pritaikyta tinkliniui ir jau antrus metus joje sėkmingai rungtyniaujama. Na, o nuo šiemet sporto centre galima ne tik stebėti tinklinio rungtynes, bet ir žaisti. Stipriai išaugus studentų susidomėjimui, organizuojamos tinklinio treniruotės, kuriose laukiami visi besidomintys studentai. Artimiausiu metu planuojama kurti antrą VDU merginų komandą, taip pat RSTL startuoti ir su vaikinų komanda.

Ambicingi merginų tikslai

Respublikos studentų tinklinio lygos finalai šiemet vyks Kaune. VDU komandos tinklininkės nusiteikusios itin ryžtingai – sieks susigrąžinti pernai prarastą nugalėtojų titulą. Kol kas siekti tikslo sekasi neblogai, laimėtos 8 iš 9 rungtynių ir, kaip minėta, Kauno zonoje užimta pirmoji vieta.

Tikėtina, kad trečius metus iš eilės dėl aukso vėl kovos VDU ir LSU merginų komandos. Apylygiai rungtynių rezultatai rodo, kad komandų susitikimai visuomet įdomūs, azartiški ir sunkiai nuspėjami. Ar pavyks VDU studentėms susigrąžinti čempionių titulą ir padovanoti universitetui dar vieną auksinį medalį? Netrukus sužinosime. O, galbūt, net ir ne vieną?  Šiemet tam puiki galimybė, kadangi po RSTL finalų, gegužės 15-17 dienomis, Kaune vyks dar vienas didžiulis sporto renginys – SELL studentų žaidynės. Tikimasi sulaukti apie 2000 dalyvių ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir Šveicarijos, Vokietijos, Kinijos, Izraelio, Rusijos ir kt.

Lengvų kovų nebus, tačiau, kaip sakoma, kamuolys apvalus, o ir savame mieste žaisti lengviau. Tad palaikykime savo universitetą ir palinkėkime sėkmės ne tik tinklininkėms, bet ir visiems VDU sportininkams.

VDU tinklinio komandos naujienas galite sekti socialiniame tinkle „Facebook“.

Simona Neniškytė, VDU tinklinio komandos narė, VDU absolventė