VDU tinklininkės tapo studentų lygos čempionėmis

Balandžio 22-23 dienomis Vilniuje vyko Nacionalinės studentų tinklinio lygos (NSTL) finalinės varžybos, kurias laimėjo VDU merginų tinklinio komanda vadovaujama Rimanto Pacenkos.

Po reguliaraus sezono kovų paaiškėjo stipriausios Kauno ir Vilniaus pogrupių komandos. Kaune visas pergales iškovojusi VDU merginų tinklinio komanda užėmė pirmą vietą ir susitiko su Vilniaus pogrupio antros vietos laimėtoja VGTU merginų komanda.

Kita pusfinalio pora: LSU komanda (Kauno pogrupio antroji vieta) ir VU tinklininkės (Vilniaus pogrūpio pirmoji vieta). Pusfinalį šeštadienį pradėjo VDU tinklininkės, kurios  (3:0) nugalėjo VGTU tinklininkes. Kitos pusfinalio rungtynės pasibaigė VU merginų pergale prie LSU (3:1), tad finale susitiko ir dėl stipriausios komandos vardo kovojo  VDU ir VU tinklininkės. Sekmadienis buvo finalo diena kur surėmė jėgas dvi stipriausios merginų tinklinio komandos VDU ir VU.  Nacionalinės studentų tinklinio lygos finalas baigėsi VDU tinklininkių pergale (3:0.) Tai buvo laimėtas 24 setas per šį sezoną, o praloštas buvo tik vienas setas (reguliame sezone). VDU merginų tinklinio komandą sezona užbaigė rezultatu 24:1.

Pasibaigus tiek, merginų tiek vaikinų finalams buvo išrinkti geriausieji lygos tinklininkai. Net trys VDU tinklininkės pateko į simbolinį tinklininkių šešetą. VDU puolėja Oksana Rusnachenko buvo išrinkta geriausia finalinio turnyro puolėja, Ieva Kazūraitytė – geriausia libero (laisvoji gynėja). Puolėja Rūta Staniulytė gavo geriausios turnyro žaidėjos apdovanojimą. Turnyrą simboliniu lygos vėliavos nuleidimu užbaigė geriausias šių metų tinklininkas ir geriausia tinklininkė Rūta Staniulytė (VDU).

VDU bendruomenė sveikina universiteto merginų tinklinio komandą su sėkmingu sezonu ir pergale finale. VDU merginų komandą sudaro: Viltė Makauskaitė, Karolina Uvarovaitė, Raminta Petrauskaitė, Ieva Kazūraitytė, Oksana Rusnachenko, Liubov Makova, Gintarė Stauskytė,Marija Gavrilčikaitė, Akvilė Kontvainaitė-Sebežovienė, Kotryna Kabašinskaitė, Ugnė Šabonaitė ir Rūta Staniulytė.

Komandos treneris – Rimantas Pacenka, vadovas – Vladas Juknevičius.