VDU Teisės fakulteto Metų žmogus – Darius Valkavičius

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Teisės fakultetas (TF) išsirinko Metų žmogų 2016 – juo tapo teisininkas, prokuroras Darius Valkavičius. Nominacija skirta už VDU TF deklaruojamų vertybių puoselėjimą, t.y. už kolegialios atmosferos puoselėjimą, atvirumą naujovėms, prisidėjimą prie teisinės minties ir profesijos pažangos.

Pasak fakulteto dekano dr. Tomo Berkmano, D. Valkavičiui įvertinimas skirtas už jo asmenybės ir veiklos atitikimą svarbiausioms fakulteto vertybėms. „Teisės fakulteto veikla negali apsiriboti vien tik studijų procesu, jo misija yra žymiai platesnė. Kiekvienos institucijos ar žmogaus stiprybė ar unikalumas atsiskleidžia per jį išskiriančias vertybes, todėl VDU Teisės fakulteto Metų žmogaus nominacijos tikslas – pagerbti teisininkus, kurie savo asmenybe bei veikla liudija fakulteto vertybių prasmę ir yra puikus pavyzdys mūsų studentams“, – Metų žmogaus rinkimų svarbą įvardija TF dekanas Tomas Berkmanas.

Fakulteto vertybės ir rinkimų tradicija

Fakultetui reikšmingiausios vertybės – erudicija, kolegialumas, atvirumas naujovėms, etiškumas, kūrybiškumas, tarpdiscipliniškumas. Apdovanojimu siekiama įvertinti išrinkto asmens veiklą ir padėkoti už indėlį puoselėjant šias vertybes, taip prisidedant prie teisinės valstybės plėtros.

Metų žmogaus rinkimų tradicija VDU Teisės fakultete buvo pradėta 2013 metais, kuomet metų žmogumi tapo advokatas Evaldas Rapolas. 2014 metais metų žmogumi tapo JAV Texas Tech universiteto Teisės mokyklos profesorius Jorge Ramirez, kuris taip pat buvo ir yra vienas populiariausių vizituojančių dėstytojų, ne vieną karta išrinktas metų dėstytoju Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Praeitais, 2015 metais, Metų žmogumi tapo dabartinis Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, kuris pagal išsilavinimą taip pat yra teisininkas.

Apie Darių Valkavičių

Darius Valkavičius nuo 2013 metų užima Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas. 1995 metais pradėjęs darbą prokuratūroje, D. Valkavičius teisininko kvalifikaciją, bakalauro ir magistro laipsnius, įgijo dabartiniame Mykolo Romerio universitete, o darbą prokuratūroje pradėjo nuo tardytojo pareigų Kaišiadoryse. Per dvidešimt vienus darbo metus D. Valkavičius pelnė kolegų pagarbą ir pripažinimą kaip aukštos kvalifikacijos, itin patyręs ir principingas prokuroras, turintis savo nuomonę ir gebantis ją argumentuoti.

Pastaruosius eilę metų D. Valkavičius sėkmingai vadovavo Kaišiadorių ir Kauno apylinkių prokuratūroms, kuriose bendradarbių buvo apibūdinamas kaip šiuolaikiškas, kompetentingas, reiklus, bet tuo pačiu – demokratiškas, tolerantiškas ir dėmesingas vadovas. Atsižvelgiant į D. Valkavičiaus profesionalumą, jis dažnai yra įtraukiamas į darbo grupes aktualiais prokuratūros veiklos klausimais, buvo Prokurorų etikos komisijos nariu, o šiuo metu yra Prokurorų atrankos komisijos narys ir šios komisijos pirmininkas.

Atestacijos komisija šio prokuroro tarnybą nuolat vertina tik labai gerai, todėl po paskutiniojo vertinimo Komisijai pasiūlius paskatinti šį prokurorą už ilgametį pavyzdinį darbą, generalinio prokuroro D.Valio įsakymu prokurorui D. Valkavičiui paskirtas antrojo laipsnio prokuroro garbės ženklas „Už nuopelnus“.