VDU teatro premjeroje – lengvas, intelektualus teatras

Šį savaitgalį, sausio 21–22 dienomis, Kauno valstybiniame dramos teatre įvyko naujojo profesionalaus VDU teatro premjera pagal iškiliausios šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Yasminos Reza pjesę „Trys gyvenimo versijos“. Žiūrovai galėjo pamatyti lengvą intelektualų teatrą, tragedijos ir komedijos sintezę, dvi šeimas, susiduriančias su šiuolaikinės visuomenės keliamais iššūkiais.

Artimiausias spektaklis numatomas vasario 15 d. Kauno kameriniame teatre. Teatro ir projekto kūrybinė grupė VDU bendruomenę kviečia į atskirą peržiūrą vasario 28 d.

Spektaklis prasideda scena, kurioje Henris ir Sonia guldo sūnų miegoti. Jų įprastą vakaro rutiną pertraukia netikėtas beldimas į duris. Tai – Hubertas ir Inesa, atvykę vakarieniauti diena anksčiau, nei buvo laukiami šeimininkų. Elegantiškai besirutuliojančių vakarėlio įvykių fone autorė negailestingai ir tuo pat metu subtiliai juokaudama braunasi į šiandieninio žmogaus kruopščiai saugomą privačią intymiausių jausmų ir lūkesčių erdvę.

Y. Reza nepasižymi produktyvumu, bet pastarojo dešimtmečio laikotarpiu jos pjesės pelnė daugumą iškiliausių teatrinių apdovanojimų Europoje ir JAV. Pjesė „Art“ pastatyta „Comedie des Champs Elysees“ Paryžiuje (1994 m.), „Windham‘s Theatre“ Londone (1996 m.), „Royal Theatre“ Niujorke (1999 m.). Pjesė „L’Homme du hazard“ – „Theatre Hebertot“ Paryžiuje (1996 m.), „Royal Shakespeare Company“ Londone (1998 m.), „Promenade Theatre“ Niujorke (2000 m.). Pjesė „Trois versions de la vie“ – „Theatre Antoine“ Paryžiuje (2000 m.), „Burgtheater“ Vienoje (2000 m.), „Royal National Theatre“ Londone (2000 m.).

Projekto kūrybinė grupė: režisierius Agnius Jankevičius, aktoriai Jūratė Onaitytė, Goda Piktytė, Dainius Svobonas, Sigitas Šidlauskas, vertėja Akvilė Melkūnaitė, dailininkė Laura Luišaitytė, garso režisierius Vytautas Gasiliūnas, šviesų dailininkai Vladas Šerstobojevas, Domininkas Lizdenis.

VDU teatras – tai pirmasis profesionalus universiteto teatras Lietuvoje ir nauja teatrinė erdvė, studija, laboratorija bendriems jau žinomų ir perspektyvių jaunų menininkų iš Lietuvos ir užsienio projektams. Jo vadovė – Auksinių scenos kryžių nominantė Goda Piktytė. Šis teatras taps naujos VDU Menų fakultete ruošiamos vaidybos bakalauro studijų programos (teatro ir kino kryptis) dalimi. Tai bus vienintelė aukštais akademiniais kokybės bei tarptautiniais profesiniais standartais pagrįsta vaidybos studijų programa Lietuvoje. Šiomis studijomis bus siekiama parengti aukščiausios kvalifikacijos menininkus, kurie gebėtų kūrybiškai suderinti vaidybos, režisūros, tekstų kūrybos praktikas bei judesio ir balso įgūdžius profesinei karjerai teatre, kine, televizijoje ir kitose šiuolaikinio meno formose. Tikimasi, kad programa išugdys savarankiškus ir naujovėms imlius kūrėjus, gebančius sėkmingai integruotis įvairiose šiuolaikinio meno ir kūrybinių industrijų srityse.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Luko Motiejūno (l.motiejunas@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.