VDU teatro kūrėjams įteikti „Fortūnos“ apdovanojimai

Kauno teatro sąjunga ir miesto savivaldybė kasmet Teatro dienos proga apdovanoja išskirtiniausių praėjusių metų teatro darbų autorius. Šiemet „Fortūnos“ pirmąkart nusišypsojo ir VDU teatrui – apdovanojimų laureatu tapo aktorius Vainius Sodeika už Polio vaidmenį spektaklyje „Intymumas“, o „Fortūnos“ diplomas įteiktas aktorei Severijai Janušauskaitei už Lulu vaidmenį tame pačiame spektaklyje.

Kartu su „Fortūnomis“ paskelbiami ir Jaunųjų teatro kritikų komisijos įvertinimai. Šią komisiją sudaro VDU menotyros ir teatrologijos studentai bei doktorantai: Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė, Minka Jašinskaitė, Matas Makauskas, Gintarė Čiuladaitė ir Rugilė Pukštytė. Jų veržlus bekompromisis požiūris geriau už prestižinius apdovanojimus skatina nepasiduoti sistemų ir tradicijų spaudimui bei vis intensyviau ieškoti naujų teatro raiškos formų.

Šiemet jaunieji kritikai teatro piratų kaukes uždėjo režisieriui Artūrui Areimai už spektaklius „Intymumas“ VDU teatre ir „Vyšnių sodas“ Nacionaliniame Kauno dramos teatre, aktorei Severijai Janušauskaitei – už moteriškumą teatro scenoje („Intymumas“), aktoriui Vainiui Sodeikai – už Polio vaidmenį („Intymumas“) ir  VDU Vaidybos programoje dėstančiai aktorei Marcelei Zikaraitei „Metų pokyčio“ nominacijoje – už naują ryškią jėgą Kauno kamerinio teatro scenoje (spektaklis „Tiesa“).

Kauno Rotušėje apdovanotus „Fortūnos“ laureatus į „Žalgirio“ arenoje vykusias varžybas „Visų Kauno teatrų rinktinė prieš „Žalgirį“ palydėjo teatralų eisena, kurioje vieni ryškiausių buvo ratuoti VDU vaidybos studentai.

VDU teatras sveikina „Fortūnų“ laureatus ir linki, kad jų veržlumas kaskart įgytų naują kvėpavimą.

Universiteto teatras taip pat informuoja, jog teatro dienos proga iki kovo 28 d. vakaro bilietai į „Šokį „Delhi“ ir „Fortūnomis“ apdovanotą „Intymumą“  – už pusę kainos.

VDU teatro repertuaras