VDU – tarp trijų geriausių universitetų net 48 studijų kryptyse

Šiandien žurnalo „Reitingai“ paskelbtame 2018 m. universitetų studijų krypčių reitinge Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) vėl pateko tarp trijų geriausių universitetų (užėmė trečią ar aukštesnę vietą) daugelyje studijų krypčių, kurių studijų programos yra siūlomos universitete – net 48 bakalauro ir magistrantūros studijų kryptyse. VDU taip pat įvertintas kaip daugiausiai tikrai kokybiškų (6 m. akredituotų) studijų programų siūlanti aukštoji mokykla.

Tarp bakalauro studijų krypčių, VDU pagerino savo pozicijas ir užėmė pirmą vietą tarp visų šalies universitetų 7 studijų kryptyse (praėjusiais metais – 5-iose): molekulinė biologija, biofizika ir biochemija, aplinkotyra ir ekologija, informatikos inžinerija, sociologija, teologija, menotyra ir pedagogika. Šių krypčių VDU studijų programos pripažintos geriausiomis visoje Lietuvoje. Tuo tarpu magistrantūroje geriausią reitingą šalyje pelnė VDU socialinio darbo ir teologijos studijų krypčių programos.

VDU pateko tarp trijų geriausių šalies universitetų daugelyje studijų krypčių, kurių studijų programos yra siūlomos universitete – trečią arba aukštesnę vietą VDU užėmė 26 bakalauro ir 22 magistrantūros studijų kryptyse.

Studijų programų reitingas sudarytas įvertinus šiuos kriterijus: darbdavių nuomonė apie alumnus, kiek iš viso šios krypties studijų programų yra vykdoma, 2017 m. priimtų pirmakursių balo vidurkis, 2017 m. priimtų geriausių abiturientų skaičius, 2017 m. priimtų pirmakursių žemiausias balas, bendra rodiklių suma skaičiais, kaip SKVC įvertino šios krypties programas bei MOSTA rodikliai apie alumnų įsidarbinimą ir gaunamą atlyginimą. Bakalauro studijose taip pat įvertinta, kiek iš viso priimta studentų 2017 m., o magistrantūroje – moksliškumas.

Žurnalas „Reitingai“ taip pat paskelbė, jog VDU yra daugiausiai tikrai kokybiškų (šešeriems metams akredituotų) studijų programų siūlanti aukštoji mokykla – čia tokių programų dalis sudaro 68,8 proc., aplenkiant visus kitus šalies universitetus.