VDU – tarp 700 geriausių pasaulio universitetų

Pasaulio aukštųjų mokyklų reitinge „QS World University Rankings 2012/2013“ VDU pateko tarp 600-700 geriausiųjų.

Pasak VDU Kokybės ir inovacijų centro vadovės prof. dr. Vilmos Žydžiūnaitės, „QS World University Rankings“ yra skirtas padėti universitetams būti atpažįstamiems pasauliniame kontekste bei vykdyti globalų tarpuniversitetinį palyginimą, informuojant visuomenę apie jų sėkmę. „Mokslo, mokymo kokybė, absolventų įsidarbinimas, tarptautinis įvaizdis – tai keturi esminiai kriterijai, kurie leidžia patekti į pasaulinio lygio universitetų gretas“, – teigė prof. dr. V. Žydžiūnaitė.

Vytauto Didžiojo universitetas „QS World University Rankings“ reitingavime dalyvavo 2010 m. ir 2011 m. „Pirmieji žingsniai šiame reitinge Universitetui buvo svarbūs tuo, kad leido pamatyti savo stiprybes ir tobulėjimo kryptis, reflektuoti įvairiapusės veiklos žingsnius ir priimti sprendimus dėl tolimesnės įvairiakryptės strategijos. Šiais metais pasaulio mastu pasiekta 601-700 vieta reitinge dar kartą patvirtina, kad einama teisinga linkme“, – džiaugėsi VDU rektorius Zigmas Lydeka.

Norint patekti į „QS World University Rankings“ reitingų duomenų bazę, aukštajai mokyklai neužtenka pateikti duomenų apie save. Į reitingą universitetas įtraukiamas tik tuomet, kai jį teigiamai įvertina tam tikra procentinė akademinės ir darbdavių bendruomenės dalis. Darbdavių bei akademinės bendruomenės apklausą vykdo patys „QS World University Rankings“. Apklausa vykdoma neįprastai – vertintojams nepateikiamas universitetų sąrašas, siekiant, kad jie įvertintų ir mažus, nežinomus universitetus. Šio reitingo dėka ir patys universitetai sužino apie įvertinimus iš šalies. Sudarant reitingą šiemet iš viso atsižvelgta į daugiau nei 46 tūkst. akademinio pasaulio atstovų ir daugiau nei 25 tūkst. darbdavių nuomonę.

Nagrinėjant svarbiausius „QS World University Rankings“ vertinimo kriterijus pagal atskiras sritis, VDU pasauliniu mastu užėmė net 301-350 vietą pagal akademinę reputaciją, darbdavių žinomumą ir pozityvų aukštosios mokyklos vertinimą, tarptautiškumą, studentų pasitenkinimą bei VDU mokslininkų cituojamumą.

Akademinė reputacija vertinama ne tik pagal mokymo kokybę, bet ir pagal dirbančių aukštojoje mokykloje mokslininkų patirtį, daktaro disertacijas apgynusių daktarų skaičių, atliekamų mokslinių tyrimų santykį tarp mokslo personalo ir publikacijų skaičiaus, mokslo tyrimų finansavimo santykį lyginant universiteto ir išorinius šaltinius, universiteto mokslininkų cituojamumą kitų mokslininkų darbuose ir kt.

Jau devintus metus skelbiamas „QS World University Rankings“ laikomas vienu autoritetingiausių aukštųjų mokyklų vertinimo reitingų. Iš kitų reitingavimo sistemų „QS World University Rankings“ išsiskiria tuo, kad stengiasi parodyti universiteto visumą – ne tik mokslo rezultatus ir produkciją, bet ir organizacijos kultūros, inovacijų, universiteto atvirumo ir prieinamumo skalę, studento santykio su dėstytojais vertinimą. „Vertinant pasaulio aukštąsias mokyklas, šiame reitinge svarbiu kriterijumi taip pat laikomas tarptautinio personalo ir užsienio studentų proporcingumas: tai leidžia universitetams atsiverti tarptautiniams ekspertams ir vertinimams“, – pabrėžė prof. dr. V. Žydžiūnaitė.

Į šį reitingą iš viso patenka apie 2500 stipriausių pasaulio aukštųjų mokyklų, „QS World University Rankings“ kasmet išskiria ir atskirai sureitinguoja tik 700 elitinių pasaulio aukštųjų mokyklų, tarp kurių šiemet pateko ir Vytauto Didžiojo universitetas.