VDU tapo „Euro Roma“ čempionais jau penktą kartą

Lapkričio 14 d. VDU krepšinio komanda iškovojo pirmąjį šio sezono trofėjų. Italijos sostinėje vykusiose kasmetinėse sporto žaidynėse „Euro Roma“ iš antrosios VDU komandos narių sudaryta ekipa krepšinio turnyre iškovojo pirmąją vietą.

Šiose žaidynėse vieninteliai Lietuvos atstovai triumfavo jau penktus metus iš eilės. Finaliniame susitikime, kuriame buvo žaidžiami keturi kėliniai po 8 minutes, VDU iškovojo pergalę prieš Meno, mokslo ir technologijų universitetą (Libanas) 50:45 (15:16; 11:6; 10:10; 14:13).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo libaniečiai, kurie gan anksti įgijo penkių taškų persvarą. Tačiau sėkmingas įžaidėjo Roko Valiulio žaidimas neleido varžovams daugiau atitrūkti ir pirmąjį kėlinį Libano krepšininkai baigė turėdami minimalią persvarą, 15:16. Antrasis kėlinys irgi sėkmingiau prasidėjo libaniečiams, kurie per keturias minutes padidino savo pranašumą iki 7 taškų, 15:22. Po prastai sužaistos atkarpos VDU atsitiesė – per likusį kėlinį visiškai užspaudė varžovus, pelnė 11 taškų be atsako ir pasitiko ilgąją pertrauką pirmaudami 26:22.

Per likusias rungtynes VDU sugebėjo išlaikyti persvarą ir daugiau nė karto neleido libaniečiams išsiveržti į priekį. Libano atstovams rungtynių pabaigoje dar buvo pavykę atsilikimą sumažinti iki minimalaus, bet taiklus Vytauto Čėsnos šūvis iš toli ir akrobatiškas Andriaus Čibiro metimas iš po krepšio užtvirtino lietuvių pergalę. Nervų karu tapusiame susitikime VDU įrodė, jog yra labiau nusipelnę pergalės ir laimėjo 50:45.

Čempionais tapo: Vytautas Čėsna, Lukas Žukauskas, Andrius Čibiras, Denas Bartkus, Rokas Valiulis, Lukas Balčiūnas, Deividas Kisielius, Deividas Petravičius, Tadas Žūtautas, Airidas Nutautas.

Turnyro eiga

Grupės varžybose VDU susitiko su Madrido Pontifiko Kamilijaus universitetu (Ispanija), Kašliko Šventosios dvasios universitetu (Libanas), Zagrebo universiteto mechaninės inžinerijos ir laivybos architektūros fakultetu (Kroatija). Lietuviai iškovojo visas tris pergales ir tapo A grupės nugalėtojais.

Ketvirtfinalyje laukė Marselio universitetas (Prancūzija). Šiame etape buvo žaidžiami du kėliniai po dešimt minučių ir buvo iškovota sunki pergalė 38:30. Pusfinalyje VDU antrus metus iš eilės susitiko su Prahos universitetu (Čekija), tačiau šiemet pratęsimo lietuviams neprireikė. Pasiekta užtikrinta pergalė – 28:18.

Šiemet dėl čempionų titulo kovojo 16 studentų ekipų iš Libano, Ispanijos, Kroatijos, Italijos, Prancūzijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Slovakijos, Čekijos ir Lietuvos.

Turnyras „Euro Roma“ rengiamas jau penkioliktą kartą, o VDU krepšinio komanda jame dalyvauja nuo 2010-ųjų ir nuo tada dar nė karto neužėmė žemesnės nei pirmoji vieta. Šiame turnyre taip pat varžosi ir kitų sporto šakų atstovai: futbolininkai, tenisininkai, rankininkai, tinklininkai, šachmatininkai, stalo tenisininkai, palaikymo šokėjos, lengvaatlečiai ir krepšininkai iš 26 pasaulio valstybių, o iš viso net daugiau nei du tūkstančiai sportininkų. Lietuvai šiame turnyre atstovauja tik VDU krepšininkai.