VDU sutiko naujausią sociologo prof. A. Tereškino knygą

Kovo 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių tyrimų centras ir Sociologijos katedra kvietė į sociologo, profesoriaus Artūro Tereškino monografijos „Vyrų pasaulis: vyrai ir žaizdos vyriškumas Lietuvoje“ pristatymą.

Indrė Sekevičienė, i.sekeviciene@vkt.vdu.lt

Tai – pirmoji sociologinė studija apie vyrus ir vyriškumą Lietuvoje. „Darbų, skirtų vyriškumo problematikai Lietuvoje, beveik nėra. Šioje knygoje sistemingai analizuojamos vyriško elgesio, vyrų kūno, seksualumo, vyrų išgyvenamų emocijų ir patirties problemos, keliami klausimai, susiję su skirtingo amžiaus, šeiminio statuso, pasaulėžiūros vyrų vyriškumu. A. Tereškino knygoje mėginama atsakyti į įvairiausius klausimus – kokio vyriškumo trokšta Lietuvos vyrai, koks skirtingai patiriamų vyriškumo formų santykis su kančios, gėdos, nevilties, desperacijos, pasimetimo emocijomis“, – apie prof. Artūro Tereškino monografiją „Vyrų pasaulis: vyrai ir žaizdos vyriškumas Lietuvoje“ pasakojo VDU Socialinių tyrimų centro atstovas Dainius Genys.

Pasitelkdamas tikras vyrų patirtis, jų gyvenimo pasakojimus bei kultūrinius tekstus, autorius nagrinėja, kaip skirtingos vyrų grupės konstruoja, išgyvena ir patiria vyriškumą. Ši knyga – reikšminga ne tik lyčių sociologijai ir atskirties paliestų socialinių grupių studijoms, bet ir gana naujai emocijų sociologijos sričiai Lietuvoje.

Plačiajai visuomenei prof. Artūro Tereškino monografija „Vyrų pasaulis: vyrai ir žaizdos vyriškumas Lietuvoje“ buvo pristatyta šių metų Vilniaus knygų mugėje.

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.