VDU sutiko naujausią R. Ozolo knygą „Aušros raudoniai“

1965

Penktadienį, vasario 11 d., VDU Istorijos menėje (K. Donelaičio g. 58) pristatyta naujausia vieno aktyviausių Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikėjų, nepriklausomybės Akto signataro, politiko ir filosofo, pirmosios Nepriklausomos Lietuvos vyriausybės nario Romualdo Ozolo knyga „Aušros raudoniai: sugyvenimai, arba 1990–1992 metų dienoraščių puslapiai: dienoraščiai“.

„Sugyvenimų“ tekstai jaudina autentika bei nuoširdžiomis asmeninių išgyvenimų refleksijomis. Knygoje dienoraščio forma pateikiami autentiški R. Ozolo tekstai, rašyti sudėtingu, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, 1990–1992 metų, laikotarpiu. Naujoji R. Ozolo knyga glaudžiai siejasi su prieš ketverius metus skaitytojus pasitikusiu veikalu „Žvaigždės blėsta auštant“ (2007), kurioje taip pat dienoraščio forma autorius atskleidė permainingą 1987–1990 metų laikotarpį.

Romualdas Ozolas pristatyme vylėsi, jog jo knyga pradžiugins tuos, kuriuos domina pirminė istorijos medžiaga, atskleidžianti niekur kitur nerandamus autentiškus faktus, tokius kaip S. Lozoraičio atvedimo į Lietuvą aplinkybės. Jis taip pat pabrėžė labiau vertinantis ne faktų, o laikmečio atmosferos perteikimą.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą.