VDU surengs konferenciją apie neuromokslus

Vasario 3 d., penktadienį, 9–18 val., VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g.  28, II a.) vyks tarptautinė darbinė konferencija „Neuroscience and Information Technology“, kurią organizuoja VDU Informatikos fakultetas ir Tarptautinė neuroinformatikos mokslų organizacija (INCF, Stokholmas).

Neuromokslai – tai tarpdisciplininė mokslų sritis, kuri tiria nervų sistemos sandarą ir funkcionavimą normaliomis ir patologinėmis sąlygomis. Moksliniai tyrimai atliekami genetiniame, molekuliniame, ląsteliniame, vystymosi, struktūriniame, informacijos saugojimo ir apdorojimo lygmenyse, todėl neuromokslų sąvoka įtraukia įvairias disciplinas: neurobiologiją, neuroanatomiją, neurofiziologiją, genetiką, kognityvinius neuromokslus, neuropsichologiją, biofiziką, biochemiją. Neuromokslai vis glaudžiau siejasi ir su matematika, informatika, inžinerija, lingvistika, psichologija, filosofija.

Šiuolaikinių neuromokslų plėtrą didele dalimi lemia informacinių technologijų taikymas –  eksperimentinių duomenų saugojimas ir analizė, specializuotos programinės įrangos kūrimas, kompiuterinių-matematinių biologinių nervų sistemų modelių sudarymas ir analizė. Neuromokslų ir informacijos mokslų sankirtoje esanti sritis vadinama neuroinformatika.

Šios tarptautinės darbinės konferencijos tikslas – skatinti neuromokslų ir neuroinformatikos plėtrą Lietuvoje, supažindinti su Tarptautinė neuroinformatikos mokslų organizacijos (International Neuroinformatics Coordinating Facility) veikla ir aptarti galimybes aktyviai įsijungti į šios organizacijos veiklą.

Mokslinius pranešimus skaitys svečiai dr. Sean Hill (INCF vykdomasis direktorius, Karolinska institutas, Stokholmas, Švedija), prof. Jeanette Hellgren-Kotaleski (Švedijos INCF koordinatorė, Karališkasis technologijos institutas, Stokholmas), prof. Leslie Smith (D. Britanijos  INCF, Informatikos ir matematikos institutas, Stirlingo universitetas), dr. Bruce P. Graham (Informatikos ir matematikos institutas, Stirlingo universitetas, D. Britanija).

Lietuvoje vykdomus tyrimus pristatys Lietuvos neuromokslų asociacijos prezidentas prof. Osvaldas Rukšėnas (Vilniaus universitetas), prof. Robertas Bunevičius (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto direktorius), prof. Vilma Borutatė (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Neuromokslų institutas) ir kiti žymūs Lietuvos neuromokslininkai.

Konferencijos programa

Norintieji dalyvauti kviečiami registruotis: atsiųsti vardą, pavardę ir institucijos pavadinimą prašoma el. paštu a.saudargiene@if.vdu.lt.

Daugiau informacijos teikia Aušra Saudargienė, VDU Informatikos fakultetas, tel. (8 37) 327 900.

Maloniai kviečiame dalyvauti.