VDU studijas renkasi vis daugiau tarptautinių studentų

921

Prasidėjus naujiems mokslo metams, studijas Vytauto Didžiojo universitete (VDU) pradėjo ne tik Lietuvos, bet ir būrys užsienio studentų, kurie iš daugiau nei 30 skirtingų pasaulio šalių atvyko studijuoti laipsnį suteikiančias bakalauro ir magistro studijų programas. Kasmet auga studentų, VDU studijuojančių pagal Erasmus+ ir Dvišalių studijų mainų programas, skaičius. Šių akademinių metų rudens semestrą į VDU atvyko mainų studentai iš 26 pasaulio šalių, taip pat pirmą kartą pagal Erasmus+ programą VDU studijuoja studentai iš Rusijos.

Klausytojai (angl. Free Movers), atvykę iš 10 valstybių, savo iniciatyva renkasi atskirus studijų dalykus, taip suformuodami individualią semestro trukmės studijų programą VDU.

Šiuo metu universitete daugiausiai studijuojančių užsienio studentų yra atvykę iš Italijos, Indijos, Azerbaidžano, Pietų Korėjos, Nigerijos, Ispanijos. Pirmą kartą į VDU studijuoti atvyko studentai iš Kongo Respublikos ir Turkmėnistano. Šiais akademiniais metais užsienio piliečiai pasirinko studijas VDU ne tik Kaune, bet ir Vilniuje, kur studijuos Diplomatijos bei Europos ekonomikos ir finansų studijų programas.

VDU iniciatyvos dėka, šį semestrą grupė studentų iš Hebei Foreign Studies University, Kinijos Liaudies Respublikos (KLR), atvyko vieno semestro užsienio kalbų filologijos studijoms VDU. Plėtojant partnerystę su šiuo universitetu, dvejiems VDU absolventams buvo suteikta galimybė dėstyti lietuvių ir anglų kalbas Hebei Foreign Studies University. „Tikimasi, jog kalbos studijos taps vienu iš pagrindinių bendradarbiavimo svertų tarp KLR mokslo ir studijų institucijų (MSI) bei VDU, nes poreikis mokytis kalbų universitete yra itin aktualus“, – teigia Tarptautinių ryšių tarnybos vyr. specialistas Vaidas Dačiola.

Nuo 2012 metų sulaukiama vis daugiau Kazachstano MSI studentų, kurie renkasi tiek universiteto nefinansuojamas trumpalaikes programas, tiek studijų mainų programas. Šį pusmetį VDU studijuoti atvyko per 20 studentų iš Kazachstano MSI.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.