VDU studentui suteikta Stasio Lozoraičio stipendija

2054

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Diplomatijos ir tarptautinių santykių magistrantūros programos antrakursiui Mindaugui Norkevičiui už aukštus pasiekimus mokslinėje veikloje paskirta Stasio Lozoraičio vardinė stipendija.

Ši premija suteikia galimybę atlikti stažuotę Lietuvos diplomatinėje atstovybėje Romoje. Premiją įsteigusio projekto tikslas – puoselėti iškilių visuomenės veikėjų, S. Lozoraičio ir jo žmonos Danielos D‘Ercole Lozoraitis, atminimą.

VDU Politologijos katedra glaudžiai vysto bendradarbiavimą su įvairiais socialiniais ir instituciniais partneriais Lietuvoje ir užsienyje. Anot Politologijos katedros vedėjo doc. dr. Andžėjaus Pukšto, taip skatinamas studentų praktinis mokymasis: „Vykdomu projektu siekiama, kad atliekamoje praktikoje studentai panaudotų universitete įgytas teorines žinias, jas papildytų praktiniais diplomatijos organizavimo pavyzdžiais, nuosekliai įsigilintų į institucijos atliekamas funkcijas“, – paaiškino docentas.

VDU studentui buvo suteikta galimybė susipažinti su svarbiausiomis ambasados konsulinėmis funkcijomis, diplomatų atrankos procedūra, stebėti Italijoje gyvenančių Lietuvos Respublikos piliečių problemų ir jiems iškilusių konsulinių klausimų sprendimų procesą. Organizuojama praktika apėmė veiklą ir su Italijoje reziduojančiais žemės ūkio, kultūros ir ekonomikos atašė.

„Dalyvavimas susitikimuose ir posėdžiuose Romoje veikiančioje Jungtinių Tautų organizacijos FAO būstinėje, susipažinimas su organizacijos stuktūra ir nuostatais, Lietuvos-Italijos kultūros diplomatijos dokumentų analizė Italijos Centriniame valstybės archyve, pažintis su Lietuvos atstovybe prie Šventojo Sosto, mokslinių tyrimų duomenų rinkimas apie Lietuvos ir Italijos diplomatinius ryšius tarpukariu dar labiau praplėtė sudarytas praktikos galimybes“, – teigė Mindaugas Norkevičius.

M. Norkevičius yra trečiasis vardinės S. Lozoraičio stipendijos laimėtojas. Projektas vykdomas Lozoraičių šeimos draugės ponios Danutės Vaičiulaitytės-Nourse pastangomis, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos ambasada Romoje, Popiežiškąja Šv. Kazimiero lietuvių kolegija ir Lietuvių Fondu, Ambasadoriaus Stasio Lozoraičio stipendijų fondu.

Antano Sutkaus nuotr., 1992 m., iš LR ambasados Romoje archyvo.