VDU studentės kūryboje – spalvos ir linijos harmonija

Iki kovo 22 dienos V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje (Savanorių pr. 377, „Kalniečių“ prekybos centre) galima apžiūrėti VDU Socialinių mokslų fakulteto magistrantės Karolinos Vitkauskaitės piešinių bei jos draugų fotografų nuotraukų parodą.

Parodos autorė save ir savo darbus pristato taip:

Tai pirmoji mano  piešinių paroda. Kartu savo darbus pristato ir mano   draugai  fotografai –  Erdvilas Ališauskas, Kastytis Antanaitis, Rimantas Kriaučiūnas, Airina Užpalienė ir ilgametis VDU Menų fakulteto fotografijos dėstytojas Alvydas Vaitkevičius. Idėja surengti bendrą parodą gimė norint pasidalinti tiek tarpusavyje, tiek su Jumis tuo, ką esame sukūrę.

Šioje parodoje pamatysite  šiek tiek kitokią kūrybą nei įprasta, nes, skirtingai nuo tradicinio kelio, kai kūrėjas pasirenka jam patinkančias priemones, stilių ir pirmiausia sugalvoja idėją, kurią nori perteikti, šiuo atveju viskas vyko atvirkščiai. Pirma gimė kūriniai, o tada reikėjo rasti jiems tinkančius apibūdinimus – koks tai stilius? kas pavaizduota? kokia idėja? Dabar manau, kad tai spalvota grafika, tačiau nemėgstu savęs įsprausti į jokius rėmus, todėl palieku tiek sau, tiek parodos lankytojams visišką laisvę interpretuoti.

Piešti pradėjau vaikystėje. Lankiau privačias dailės pamokas. Vėliau buvo kelerių metų pertrauka, maniau, jog ši veikla – jau praeityje. Tačiau atėjo diena, kai perskaičiau nuostabią mintį, kuri man suteikė didžiulį stimulą vėl imtis piešti: paveiksluose mes galime palikti energiją, kurią spinduliuojame kūrybos proceso metu. Tai mane labai įkvėpė: „Štai kaip! Vadinasi, jei piešdama galvosiu apie šviesą, gėrį ir grožį, tai žmogus, kuriam šis piešinys bus skirtas, žiūrėdamas į jį galės visą šią energiją, sukauptą iš mano minčių, pajusti“.

Taigi pagauta tokios minties jau septyneri metai gyvenu ja. Piešimas man tapo savotiška meditacijos forma. Paimu pieštuką į rankas, žvelgiu į baltą popieriaus lapą ir tik stebiu, kaip jame gimsta tai, ko iš anksto, net ir labai norėdama, nebūčiau galėjusi numatyti.  Rodos, pati nieko nedarau, o tik leidžiu rankai judėti ta linkme, kokia jai atrodo patraukliausia. Niekada nežinau, koks bus rezultatas, ir kaskart jis mane nustebina. Džiaugiuosi galėdama tuo dalintis su Jumis.

Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, kuriame eksponuojama paroda, dirba: I – V nuo 9 iki 19 val., VI  nuo 9 iki 15 val.