VDU studente, kreipkis į valdžią!

Spalio 26 d., trečiadienį, 13 val., VDU rūmuose (K. Donelaičio g. 52–314) universiteto studentai kviečiami dalyvauti „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) akcijoje „Parašyk Jiems“, kurios metu visuomenė turės galimybę susipažinti su Lietuvos valstybinių institucijų atstovais ir jiems parašyti savo mintis, pasiūlymus, klausimus ar pastabas.

Interneto tinklalapyje www.ParašykJiems.lt piliečiai visą dieną galės rašyti laiškus savo seniūnams ar kitiems valdžios atstovams kokiu nors rūpimu klausimu (šiukšlės ar duobės kieme, kelio ženklai, automobilių parkavimas, įstatymų leidyba, komentarai kokia nors tema). Taip tikimasi paskatinti jaunus žmones įsitraukti į viešąjį gyvenimą ir parodyti pavyzdį kitiems.

Tinklalapyje ParašykJiems.lt galima lengvai surasti savo atstovus seniūnijose, savivaldybėse ar Seime. Ten taip pat pateikiamos valdžios institucijų funkcijos, leidžiančios sužinoti, kas yra atsakingas už įvairius darbus kieme, mieste ar valstybėje.

Pilietinės visuomenės instituto tyrimas parodė, kad Lietuvos jaunimo pilietinė galia yra ganėtinai skurdi. Viena vertus, jaunimas dažnai nežino, kas juos atstovauja savivaldybėje ar Seime, ir nemano, kad jų pačių balsas reikšmingas. Kita vertus, kaip parodė TILS analizė, bendrauti su valstybės institucijomis nelengva dėl daugelio priežasčių – nemandagaus atstovų bendravimo, įvairių biurokratinių barjerų ir t. t.

Akcijos rengėjai taip pat siekia sužinoti, ar visos valdžios institucijos atsako į gyventojų paklausimus.

Daugiau informacijos teikia „Transparency International“ Lietuvos skyrius, tel. (8 5) 212 69 51.

Akcijos tinklalapis