VDU studentė – Europos Sąjungos karjeros ambasadorė

2193

VDU yra vienintelis universitetas Lietuvoje, turintis Europos Sąjungos atstovę karjeros klausimais. Spalio 5 d. VDU viešosios komunikacijos ketvirtakursė Urtė Januškevičiūtė tapo oficialia Europos personalo atrankos biuro (EPSO) komandos nare – ES karjeros ambasadore Lietuvoje.

U. Januškevičiūtė 2013 m. pavasarį laimėjo EPSO konkursą ir buvo pakviesta į oficialius apmokymus Briuselyje. Spalio 5 d., drauge su daugiau nei 70 studentų-ambasadorių iš įvairiausių ES universitetų, VDU atstovė turėjo galimybę iš arti susipažinti su EPSO veiklos principais, pabendrauti su organizacijos direktoriumi ir kitais Europos komisijos nariais, sužinoti jų karjeros ES iššūkius bei pasidalinti savo įspūdžiais su studentais iš kitų šalių.

„Mane sudomino galimybė sudalyvauti Briuselyje rengiamoje sesijoje, bendradarbiauti su EPSO specialistais ir susipažinti su kolegomis iš kitų ES šalių. Šios pareigos mane sužavėjo savo perspektyvomis – nors tai tik savanoriška stažuotė, ji yra oficialiai atestuota, dėl to ja galima praturtinti savo gyvenimo aprašymą“, – paaiškino U. Januškevičiūtė. Pasak jos, ši veikla taip pat suteikia pirmenybę dalyvaujant atrankose į kitas ES stažuotes ar darbo vietas.

ES karjeros ambasadorė – Europos Sąjungos atstovė universitete, atsakinga už studentų informavimą apie karjeros galimybes ES institucijose. Į ją gali kreiptis visų sričių esami ir buvę studentai, trokštantys išbandyti save Europos Sąjungos kontekste. Ambasadorė kiekvieną norintį mielai supažindins su esamais ir būsimais konkursais, papasakos apie pastovaus ir laikino darbo galimybes, apmokamas stažuotes ir kitus konkursus. Į ją galima kreiptis ir kilus klausimams dėl paraiškų užpildymo, ruošimosi egzaminams ar darbo specifikos ES institucijose.

„Apsilankiusi Briuselyje supratau, kad šios pareigos turi žymiai daugiau privalumų nei daugumai yra žinoma. Be to, buvau maloniai nustebinta šios veiklos populiarumo tarp užsienio studentų. Deja, Lietuvoje nėra didelio susidomėjimo šiomis pareigomis, tad vos keletas studentų dalyvauja konkurse siekdami tapti ES karjeros ambasadoriumi“, – pasakojo Urtė Januškevičiūtė.

Kodėl verta rinktis karjerą Europos Sąjungoje?

  • Tai – darbas ne vienoje konkrečioje organizacijoje, bet visame žemyne. Dirbdami ES institucijose turite galimybę keisti Europą ir pasaulį, nuolat keliauti ir stebėti savo darbo rezultatus plačiu mastu.
  • Tai darbas, kuris keis mūsų visų ateitį, o sprendimai, priimti dirbant ES, ateityje palies visus Europos gyventojus.
  • Tai darbas visam gyvenimui – kartą pradėjusieji dirbti ES turės galimybę visą gyvenimą kurti savo karjerą. ES suteikia galimybę keisti darbo specifiką, tobulėti bei padaryti karjerą įvairiausiose srityse.
  • Galimybė nuolat mokytis – net pradėjus karjerą ES kaip asistentui, galima nuolat mokytis, tobulėti ir siekti tikslų, kurie pradžioje gali atrodyti tiesiog neįmanomi. ES suteikia galimybę nuolat tobulėti ir sėkmingai kopti karjeros laiptais.
  • Galimybė pajusti Europos pulsą – tai darbas multikultūrinėje, daugiakalbėje aplinkoje, kupinas iššūkių ir naujos patirties.
  • Supratingas ir lankstus darbdavys – dirbant ES nereikės nerimauti dėl algos, motinystės ar tėvystės atostogų, patogaus darbo laiko, sveikatos draudimo ar pensijos. Darbuotojais bus puikiai pasirūpinta, tad net išskirtiniais atvejais turėsite galimybę rasti kompromisą su darbdaviu.

Dažnai studentai nori, tačiau nedrįsta klausti ar išbandyti kažko naujo ir neįprasto. Nebijokite to, ko dar nepažįstate – ES karjeros ambasadorė Urtė yra pasiryžusi padėti ir viską paaiškinti.

„Facebook“ puslapyje „EU Careers Lithuania“ galima rasti visas naujienas apie karjeros galimybes ES institucijoje. Iškilus klausimams galima kreiptis elektroniniu paštu (eucareers.vytautasmagnusuni@gmail.com).

Klausti ir domėtis nieko nekainuoja. Pavasarį studentai galės dalyvauti konkurse dėl galimybės tapti nauju VDU ES karjeros ambasadoriumi, nemokamai aplankyti Briuselį ir sudalyvauti EPSO seminare.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.