VDU studentė atliko praktiką Europos tyrimų centre

VDU migracijos politikos ir lietuvių diasporos istorijos II kurso magistrantė, VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubo valdybos narė Gintarė Lukoševičiūtė neseniai atliko trijų mėnesių „Erasmus“ praktiką Europos tyrimų centre – prestižinio, vieno geriausių Europoje Varšuvos universiteto padalinyje.

Centro veikla orientuota į tarpdisciplinines europeistikos studijas, vykdomi tyrimai, leidžiami ir bibliotekoje kaupiami leidiniai, susiję su politikos, istorijos, kultūros, socio-ekonomikos ir teisės sritimis. Vykdoma aktyvi mokslinė veikla, bendradarbiaujama su tarptautinėmis aukštojo mokslo įstaigomis ir tyrėjais, ruošiami ir įgyvendinami tarptautiniai projektai, organizuojami seminarai ir konferencijos.

Pasak G. Lukoševičiūtės, studijų praktika buvo įdomi ir vertinga patirtis, kuri suteikė galimybę ne tik tobulinti su specializacija susijusius įgūdžius, gerinti komunikavimo ir užsienio kalbų žinias, bet ir atlikti prasmingų, naudingų užduočių organizacijos bei savo labui. Studentė užsiminė, kad praktikos metu ji sulaukė pasiūlymų prisidėti prie tarptautinio lenkų ir turkų projekto realizavimo bei galimybės publikuoti mokslinį straipsnį Europos centro leidžiamame leidinyje „The Yearbook of Polish European Studies“.

„Buvau Europos centro mokslo darbuotojų asistente. Įdomiausia buvo dirbti komandoje, nes tik taip geriausiai atsiskleidžia ir yra plečiami žmogaus komunikabilumo, lankstumo, iniciatyvumo, gebėjimo prisitaikyti svetimoje aplinkoje ir užsienio kalbų vartojimo įgūdžiai. Kartu su akademiniu personalu organizavome studentų priėmimo procedūras į bakalauro ir magistrantūros studijas. Vėliau teko prisidėti prie bendro lenkų ir turkų projekto realizavimo, renginių, seminarų planavimo. Smagu buvo megzti tarptautines pažintis, priimti svečius, su jais komunikuoti“, – pasakojo G. Lukoševičiūtė.

VDU studentė teigia, kad individualios užduotys taip pat buvo prasmingos, aktualios, nes praplėtė žinias, susijusias su europeistikos institucijomis, studijomis Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. G. Lukoševičiūtė akcentuoja, kad praktikos metu ji turėjo galimybę susipažinti su naujausia istorijos, politikos ir kitų mokslo sričių istoriografija, rinkdama duomenis apie naujausius leidinius iš JAV Kongreso nacionalinės bibliotekos duomenų bazės, Europos Komisijos bibliotekos katalogų ir kitų tarptautinių aukštojo mokslo įstaigų. Į praktikos veiklą buvo įtrauktas ir administracinio pobūdžio darbas su dokumentais, vertimai iš lenkų į anglų kalbą ir atvirkščiai. Kas mėnesį buvo rengiamos atliktų darbų ataskaitos.

Magistrantė atskleidė, kad Europos tyrimų centras ketina plėsti savo veiklą ir stiprinti akademinį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Lenkijos. Dėl šių priežasčių vienas iš centro interesų – užmegzti abipusę partnerystę su VDU. Ypatingas centro dėmesys nukreiptas į VDU Istorijos ir Politologijos katedras bei Lietuvių išeivijos institutą. Ateityje siekiama ne tik plėsti studentų mainų galimybes tarp abiejų institucijų, tačiau VDU yra skatinamas prisidėti prie bendrų tarptautinių, tarpdisciplininių projektų vykdymo ir įgyvendinimo.

Nuo rudens G. Lukoševičiūtė šiame centre studijuos tarpdisciplininėje europeistikos programoje pagal tarpvyriausybinius mainus, kuriuos organizuoja Švietimo mainų paramos fondas. Mergina neabejoja, kad ir praktika, ir dalinės studijos ugdys ir didins tolesnės mokslinės veiklos perspektyvas.

Kviečiame žiūrėti fotoreportažą.