VDU studentui L. Salijui – tarptautinis pripažinimas

Rugsėjo 17-20 d. VDU Muzikos akademijos magistrantas, akordeonistas Laimonas Salijus dalyvavo 40-ajame tarptautiniame konkurse „PIF Castelfidardo“ Italijoje, Castelfidardo mieste.

Šiais metais konkursas pritraukė rekordinį dalyvių skaičių iš įvairiausių pasaulio šalių: Lietuvos, Urugvajaus, Rusijos, Italijos, Kinijos, Serbijos,  Kroatijos ir kitų. Šiemet Lietuvai atstovavusį Laimoną Salijų lydėjo VDU Muzikos akademijos dėstytojas, Instrumentinės muzikos katedros Akordeono skyriaus vedėjas prof. Kazys Stonkus.

Laimonas Salijus varžėsi pagrindinėje konkurso kategorijoje „Premio“, kuri kasmet suburia aukščiausio lygio atlikėjus, savo meistriškumą bei meninį lygį demonstruojančius trijuose turuose. L.Salijus iškovojo 5-ąją vietą.

„Lietuvai didelė garbė, kad VDU Muzikos akademijos studentai išlaiko solidžią poziciją tarp pasaulinio lygio muzikantų“, – pažymėjo VDU Muzikos akademijos atstovai.

Studentą ruošęs ir į konkursą lydėjęs prof. Kazys Stonkus atstovavo Lietuvai kaip tarptautinės žiuri narys. „Kadangi konkursas buvo jubiliejinis – net 40-tas, dalyvių buvo ypatingai daug. Visų jų lygis – nepaprastai aukštas, vienoje kategorijoje varžydavosi po 50 ir daugiau dalyvių. Taigi mūsų studento iškovota vieta yra labai aukšta. Lietuvai didelė garbė, kad VDU Muzikos akademijos studentai išlaiko solidžią poziciją tarp pasaulinio lygio muzikantų“, – apžvelgdamas konkurso rezultatus kalbėjo prof. K.Stonkus.