VDU studentas iškovojo auksą jaunimo žaidynėse

Rugpjūčio 26 d. jaunimo vasaros olimpinėse žaidynėse Kinijoje VDU studentas Jonas Lekšas, atstovaudamas Lietuvos vaikinų krepšinio 3×3 rinktinei, iškovojo aukso medalį.

Krepšininkai finale po pratęsimo rezultatu 18:16 įveikė varžovus iš Prancūzijos. Čempionų komandoje žaidė Justas Vazalis, Kristupas Žemaitis, Martynas Sajus ir Jonas Lekšas.

Sportines ambicijas J. Lekšas derins su teisės studijomis – šiemet krepšininkas įstojo į Vytauto Didžiojo universitetą.

„Džiaugiamės visų mūsų studentų pasiekimais tiek sporte, tiek studijose, tiek mene. Malonu, kad geri sportininkai pasirenka rimtus mokslus. Neabejojame, kad sporte išugdyta valia, leidusi pasiekti sportinių aukštumų, padės siekiant teisininko karjeros ateityje”, – sakė VDU Teisės fakulteto prodekanas studijoms dr. Mindaugas Bilius.

VDU suteikia palankias sąlygas sportininkams siekti aukštojo mokslo – čia mokslus baigė žinomi krepšininkai Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, Mindaugas Kuzminskas ir kiti. Universiteto studentai kasmet iškovoja trofėjus ir medalius Lietuvos bei viso pasaulio turnyruose.

Airman 1st Class Kerelin Molina („Wikimedia Commons“) nuotr.