VDU studentams suteiktos mokesčių lengvatos

Vytauto Didžiojo universitetas įgyvendindamas socialiai atsakingo universiteto misiją, kiekvieną semestrą skiria mokesčių už studijas bei apgyvendinimą bendrabutyje lengvatas studentams atsižvelgiant į jų socialinę padėtį bei paskutinės sesijos išklausytų dalykų, įvertinus kreditus, vidurkį, kuris turi būti ne mažesnis kaip 8 (aštuoni) balai, taikant mokesčio už studijas lengvatas arba gyvenamąją vietą bendrabutyje – taikant apgyvendinimo bendrabučiuose mokesčio lengvatas.

Universitetui paskelbus apie galimybę skirti lengvatas mokesčiui už studijas bei apgyvendinimo mokesčiui sumažinti 2016/2017 m. m. pavasario semestre buvo gauti 65 studentų prašymai sumažinti mokestį už studijas bei 46 studentų prašymų sumažinti mokestį už apgyvendinimą universiteto bendrabučiuose.

Įvertinus VDU skirtos paramos dydį, skirtą mokestinėms lengvatoms, bei atlikus pateiktų duomenų analizę, vadovaujantis VDU mokestinių lengvatų teikimo ir kompensacijų skyrimo tvarkos aprašu, mokesčių už studijas ir apgyvendinimą lengvatoms 2016/2017 m. m. pavasario semestre VDU skyrė daugiau kaip 21 000 EUR paramos.

Mokesčio už studijas lengvatos skyrimo kriterijai

Mokestis už studijas buvo sumažintas studentams, kurie neturi abiejų tėvų arba jiems iki pilnametystės buvo paskirta globa (našlaičiams); neįgaliems studentams; studentams, iš šeimų, kuriose yra 4 ir daugiau vaikų bei studentams, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra mažesnės nei 350 EUR/mėn., atsižvelgiant į studentų paskutinės sesijos akademinį vidurkį:

• jei vidurkis yra nuo 9,50 iki 10,00 balų, mokestis už studijas sumažintas 100%;
  • jei vidurkis yra nuo 9,0 0 iki 9,49 balų, mokestis už studijas sumažintas 75%;
  • jei vidurkis yra nuo 8,50 iki 8,99 balų, mokestis už studijas sumažintas 50%;
  • jei vidurkis yra nuo 8,00 iki 8,49 balų, mokestis už studijas sumažintas 25%/

Iš viso buvo patenkinti 27 prašymai skirti mokesčio už studijas lengvatas 2016/2017 m. m. pavasario semestre (42 % nuo visų prašiusiųjų), taip suteikiant daugiau nei 15 200 EUR universiteto paramos studentams.

Mokesčio už apgyvendinimą lengvatos skyrimo kriterijai

Apgyvendinimo universiteto bendrabučiuose mokesčio lengvata buvo skirta studentams, kurie neturi abiejų tėvų; arba jiems iki pilnametystės buvo paskirta globa (našlaičiams); neįgaliems studentams; studentams, iš šeimų, kuriose yra 4 ir daugiau vaikų bei studentams, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra mažesnės nei 350 EUR/mėn., atsižvelgiant į studentų mokamo mokesčio dydį:

• jei apgyvendinimo bendrabutyje mokestis yra 1-2 EUR/para, skirta 50% apgyvendinimo mokesčio lengvata
  • jei apgyvendinimo bendrabutyje mokestis yra 3-5 EUR/para, skirta 25% apgyvendinimo mokesčio lengvata

Iš viso buvo patenkinti 42 prašymai skirti mokesčio už apgyvendinimą lengvatą 2016/2017 m. m. pavasario semestre (91 % nuo visų prašiusiųjų), taip suteikiant daugiau nei 5 900 EUR universiteto paramą studentams.

Studijų ir apgyvendinimo bendrabutyje mokesčio lengvatų konkurso rezultatai yra paskelbti asmeniškai informuojant kiekvieną lengvatos prašiusį studentą elektroniniu laišku, kuris buvo nurodytas el. paraiškos anketoje.

Daugiau informacijos apie mokestines lengvatas

Daugiau informacijos:

• Studentų centras (Studentų reikalų departamentas)
  • Adresas S. Daukanto g. 27–206, 44249 Kaunas
  • Telefonas (8 37) 751 175