VDU studentams įteiktos vardinės stipendijos

Lapkričio 30 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorato posėdžio metu universiteto studentams už jų mokslinius darbus ir veiklą universitete buvo įteiktos vardinės stipendijos.

Viktoro Kuprevičiaus vardinės stipendijos

VDU Menų fakulteto (MF) Teatrologijos ir scenos menų vadybos studijų programos I kurso magistrantei Giedrei Ravaitytei ir Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) Skandinavijos ir Baltijos šalių studijų programos II kurso magistrantui Evaldui Cydzikui buvo įteiktos vardinės kompozitoriaus Viktoro Kuprevičiaus stipendijos.

V. Kuprevičiaus sūnaus kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus teigimu, tai puiki galimybė išgirsti vieni kitus, tiek akademikams, tiek šalies kultūros atstovams. „Stipendijos simbolinis tikslas – ieškoti inteligentijos židinių universitete, palaikyti jaunosios kartos indėlį akademinei ir kultūrinei bendruomenei bei paskatinti mąstyti, tyrinėti, kurti“, – pasakoja G. Kuprevičius.

Stipendijos studentams suteiktos už bakalauro diplominį darbą „Etienne’o Decroux draminės pantomimos samprata ir jos atspindžiai Modrio Tenisono pantomimos trupės veikloje“ vadovė doc. dr. Rūta Mažeikienė (G. Ravaitytė) ir už bakalauro diplominį darbą „Kauno ir Raumos miestų medinės architektūros išsaugojimo patirtys“ vadovė doc. dr. Laimutė Anglickienė (E. Cydzikas). Stipendijas ir diplomą konkurso nugalėtojams įteikė Viktoro Kuprevičiaus stipendijos steigėjas ir mecenatas kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius.

Nuo 2003 m. Viktoro Kuprevičiaus vardo stipendija kasmet skiriama vienam gabiam ir darbščiam VDU Menų, Humanitarinių mokslų, Katalikų teologijos fakulteto arba Muzikos akademijos magistrantui, tiriančiam Lietuvos, o ypač Kauno, tarpukario ir sovietmečio kultūrą.

Šios stipendijos steigėjas – V. Kuprevičiaus sūnus, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius.

Viktoras Kuprevičius (1901–1992) – Lietuvos kompozitorius, nusipelnęs meno veikėjas, Kauno miesto Garbės pilietis, Kauno kariliono atkūrėjas ir ilgametis atlikėjas. Tarpukario laikotarpiu dirbo Vytauto Didžiojo kultūros muziejuje, kartu su Pauliumi Galaune organizavo liaudies meno tyrimų ekspedicijas ir pats asmeniškai jose dalyvavo. Viktoro Kuprevičiaus vardu pavadinta viena Kauno pagrindinė mokykla.

Broniaus Vaškelio vardinės stipendijos

Rektorato metu, VDU rektorius prof. Juozas Augutis pasveikino ir VDU įsteigtos buvusio universiteto rektoriaus, VDU garbės profesoriaus Broniaus Vaškelio vardinės stipendijos laureates. Vaškelio vardinės stipendijos įteiktos VDU MF Teatrologijos katedros, Teatrologija ir scenos menų vadybos I kurso magistrantūros studentėms: Elvinai Baužaitei, Urtei Grigaliūnaitei ir  Kristinai Apanavičiūtei bei Humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos katedros, Literatūros ir spaudos II bakalauro kurso studentei Andrėjai Liudžiūtei.

Rektoriaus B. Vaškelio stipendija dalimis yra skiriama Menų fakulteto Teatrologijos katedros ir Humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos katedros bakalauro (II-IV kurso), magistrantūros arba doktorantūros studijų studentams.

Šiaulių banko vardinė stipendija

Rektoriaus prof. J. Augučio teigimu, įvairios privataus sektoriaus įsteigtos vardinės stipendijos VDU studentams yra  nuoseklaus bendradarbiavimo tarp akademinės bendruomenės ir verslo rezultatas. Anot rektoriaus, vienas tokių pavyzdžių yra VDU socialinis partneris, vardinės stipendijos steigėjas – Šiaulių bankas.

„Bendradarbiavimas prasidėjo gana seniai ir to rezultatas yra ne tik stipendija, bet ir puikūs savo srities profesionalai, VDU absolventai“, – teigė Šiaulių banko atstovas. Vardinė Šiaulių banko stipendija įteikta VDU Menų fakulteto menų istorijos, kritikos ir medijų studijų programos studentei Karolinai Vitulskytei už studentės akademinius pasiekimus ir aktyvią visuomeninę veiklą, nepaisant jai tenkančių socialinių iššūkių.