Leidinyje – VDU studentų vykdyti ES finansuojami moksliniai tyrimai

Šeši Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentų tyrimai, finansuojami ES fondų lėšomis, buvo pristatyti leidinyje „Studentų mokslinių tyrimų 2017/2018 konferencijos pranešimų santrauka“.

Iš viso leidinyje pristatomi  63 moksliniai tyrimai, kuriuos Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai atliko laisvu nuo studijų metu ES fondų lėšomis pagal Lietuvos mokslo tarybos administruojamą veiklą „Studentų gebėjimų ugdymas vykdant tyrimus semestro metu“. VDU studentai pristatė šiuos tyrimus biomedicinos, humanitarinių ir socialinių mokslų srityse:

1. Paulina Amšiejūtė, Dalytė Mardosaitė-Busaitienė (GMF)
    „Bartonella spp. molekulinis identifikavimas ir genotipavimas graužikuose“
  2. Monika Čeponytė, Kristina Žardeckaitė-Matulaitienė (SMF)
    “Seksualinio priekabiavimo prevencinio užsiėmimo veiksmingumo vertinimas“
  3. Eidmantė Kalašinskaitė, Asta Kazlauskienė (HMF)
    „ Lietuvių kalbos žodžių fonetinis ir prozodinis savarankiškumas“
  4. Viktorija Šarkauskaitė, Loreta Bukšnytė-Marmienė (SMF)
    „Pasitikėjimo vadovu reikšmė darbuotojų veiklos efektyvumui“
  5. Dovilė Tamoliūnaitė, Jana Radzijevskaja (GMF)
    “Babesia canis genotipų nustatymas“
  6. Viltė Vetlovaitė, Paulius Ruzgys (GMF)
    „Negrįžtamos elektroporacijos ir bleomicino elektropernašos sukeltų APF pokyčių ląstelėse tyrimas“

Mokslo projektus vykdžiusių studentų teigimu, projektinė veikla vadovaujant patyrusiam mokslininkui yra ne tik paskatinimas prie stipendijos, bet ir galimybė realizuoti savo mokslines idėjas, įgyti praktikos atliekant mokslinius tyrimus laboratorijose. Projektus pristatantis leidinys „Studentų mokslinių tyrimų 2017/2018 konferencijos pranešimų santrauka“ yra viešai prieinamas Lietuvos mokslo tarybos puslapyje.