VDU studentai kviečiami į seminarą apie videošokį

Vytauto Didžiojo universiteto studentai kovo 4˜-6 dienomis kviečiami apsilankyti Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22), kur vyks intensyvūs pracūzų lektorės Andrea Davidson vedami užsiėmimai, supažindinsiantys su ypatinga, tačiau menkai Lietuvoje pažįstama meno forma, videošokiu.

Videošokiu (angl. dance for camera) vadinami filmai, kurių pagrindinė išraiškos priemonė yra ne tik kūno, bet ir vaizdo kameros šokis. Vizualinę videošokio filmo dinamiką kuria choreografija, šokio filmavimo meistriškumas, vaizdo montažas. Garso ir vaizdo estetika atstoja tradiciniam kinui būdingus dialogus ir naratyvinį pasakojimą. Videšokio choreografija neturi sceninio pavidalo, ji kuriama specialiai filmui, dažniausiai ne sceninei aplinkai.

Pažintinę kelionę po videošokio istoriją, nuo jo užuomazgų kine iki naujausių skaitmeninių eksperimentų, ves dešimt metų Paryžiaus VIII-ame universitete videošokį dėsčiusi lektorė Andrea Davidson. Paskaitų bei filmų peržiūros metu bus aptariamos įvairios šokėjų ir filmų režisierių bendradarbiavimo formos, analizuojamos videošokyje susipynusios choreografijos ir videofilmo meninės raiškos priemonės.

Seminaras skirtas šokio, kino bei audiovizualinių menų studentams, dėstytojams, menininkams, menotyrininkams ir visiems besidomintiems šiuolaikinėmis meno formomis, jų sąsajomis su videomenu bei vizualine kultūra. Seminaras vyks anglų kalba. Platesnės informacijos ieškokite Nacionalinės dailės galerijos internetinėje svetainėje bei socialiniame tinkle „Facebook”.

Prancūzų kultūros centro remiamas videošokio seminaras yra nemokamas. Norinčius jame dalyvauti prašome iki kovo 3 d. registruotis el. paštu. Laiške nurodykite savo vardą, pavardę, el. pašto adresą, mokslo instituciją, specialybę ir kursą arba organizaciją (iniciatyvą), kuriai priklausote. Dalyvių skaičius ribotas.

Daugiau informacijos gali suteikti seminaro koordinatorė Silvija Aurylaitė (tel. 8 674 39924, el. paštas silvija@ndg.lt).