VDU studentai iš Azerbaidžano švęs Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Spalio 18 d., 21 val., picerijoje „Punto Pizza“ (Kęstučio g. 6), VDU studijuojantys azerbaidžaniečiai savo gimtinės Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga papasakos universiteto bendruomenei apie šį svarbų įvykį, pakvies ragauti skanių valgių, pasiklausyti Azerbaidžano liaudies dainų ir patiems padainuoti ir pašokti.

Šių metų šventė – ypatinga, kadangi sukanka 20 metų nuo dienos, kai Azerbaidžanas atsiskyrė nuo tuomet griūvančios Sovietų Sąjungos. 1991 m. spalio 18 d. Azerbaidžano parlamentas priėmė konstitucinį aktą „Dėl Azerbaidžano respublikos nepriklausomybės", kuriam tų pačių metų gruodžio 30 d. referendume pritarė dauguma Azerbaidžano gyventojų, taip atkurdami savo šalies nepriklausomybę.

Visai kaip Lietuva, Azerbaidžanas ilgus dešimtmečius buvo okupuotas SSRS ir kentėjo totalitarinio režimo gniaužtuose, todėl šios šalies gyventojams tai itin brangi šventė. Dabar jų gimtinė yra nepriklausoma, demokratiška, pasaulietiška valstybė, kurios visuomenės pagrindai paremti demokratiškais, pasaulinėje praktikoje išmėgintais principais, sutinkančiais su azerbaidžaniečių nacionalinėmis ypatybėmis.

Norėdami pasidalinti sukakties džiaugsmu su VDU bendruomene, studentai iš Azerbaidžano surengs šventę kurioje papasakos apie šios dienos reikšmę ir istoriją, pasiūlys Azerbaidžano liaudies maisto, šokių ir dainų. Vakaro linksmybės bus pratęstos klube „Džem pub“ (Laisvės al. 59, 5 aukštas).

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Renginio plakatas