VDU studentai dalyvavo intensyviuose kursuose Suomijoje

1239

Šį semestrą penki VDU studentai kartu su Ekonomikos ir vadybos fakulteto dėstytoja, tarptautinių ryšių koordinatore Monika Didžgalvyte dalyvavo kasmetiniuose intensyviuose kursuose „Business Innovation Focused on Experience-Based Products/Services“, kurie vyko Suomijoje, Tamperės mieste.

Šie kursai rengia ateities specialistus ir vadovus, gebančius pasiūlyti ir įgyvendinti naujus projektus Skandinavijos ir Baltijos rinkai. Tai kasmetinis projektas, kurį organizuoja „Nordplus Nordic and Baltic Business Innovation Network and the intensive course“  koordinatorė  Pirkko Varis ir kiti organizatoriai bei partneriniai universitetai: Tamperės taikomųjų mokslų universitetas (Suomija), Pietų Danijos universitetas, Talino technologijos universitetas (Estija), Norvegijos Arkties universitetas ir VDU (Lietuva).

Šįkart į Suomiją vyko penki VDU studentai: Rokas Ališauskas, Edgaras Kerševičius, Ieva Kinčiūtė, Gintarė Martinkutė ir Indrė Vitkutė.

Projekto metu  studentai yra išskirstomi į 5 komandas, kuriose dirba skirtingų valstybių atstovai. Dalyviai turi priiminėti bendrus sprendimus ir mokėti dirbti komandose.

Kiekvienais metais projektas vyksta skirtingose šalyse ir universitetuose, priklausančiuose šio projekto tinklui: Danijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje. Studentai gauna užduotį, susijusią su šalies, kurioje tais metais vyksta projektas, pasirinktos įmonės problema, kurią turi išspręsti pasiūlydami naujas verslo idėjas ar produktus. Grupėse dirbantys dalyviai išsiskiria ne tik kultūros atžvilgiu, bet ir pagal pasirinktas studijų specialybes. Prieš pradėdami dirbti jie turi išsiaiškinti savo kompetencijas tam tikroje srityje ir kiekvienas įdėti savo įgytas teorines ir praktines žinias dirbdami kartu, generuodami naujas idėjas, priimdami bendrus sprendimus.

Pasak projekto vyriausios koordinatorės Pirkko Varis, studentai projekto metu ne tik kuria inovacijas ir naujus pasiūlymus, bet ir turi galimybę pristatyti savo šalį, dalyvauti mokymuose, kurie pravers jiems dirbant komandose.

„Šie intensyvūs kursai susideda iš kelių užsiėmimų, kūrybinių sesijų: studentai turi pristatyti savo šalis,  miestus, universitetus, studijų programas ir, žinoma, savo šalies kultūrą. Taip pat jie moko vieni kitus svarbių žodžių, kuriuos reikėtų mokėti bendraujant su savo šalies gyventojais (pvz. kaip pasisveikinti, atsisveikinti, padėkoti ir pan.). Intensyvių kursų metu vyksta komandos formavimo, idėjų generavimo, pardavimo, gerų prezentacijų mokymai,  kurie svarbūs dirbant su pateikta užduotimi  ir daugiakultūre komanda viso projekto metu. Studentams kiekvienais metais pristatoma pati šalis, organizuojama ekskursija po miestą. Šiemet buvo aprodytas visas Tamperės miestas, papasakota miesto istorija“ – dalinasi projekto organizatorė ir įgyvendintoja.

Kaip ir kasmet, studentai turėjo sukurti verslo idėją ar inovaciją miestui. Šiemet užduotį pasiūlė laivybos kompanija „Suomen Hopealinja Oy“. Įmonė paprašė pasiūlyti produktus, renginį, projektą skirtingoms vartotojų grupėms, kaip vasaros sezono metu pritraukti daugiau lankytojų į  Viikinsaari salą, esančią Tamperėje,  parengti marketingo komunikacijos pasiūlymus, kaip ir kokiais kanalais jų idėja ar projektas pasiektų skirtingas vartotojų grupes, kokia butų komunikuojama pagrindinė žinutė, kaip ji atrodys ir pan. Viso projekto metu studentai bendravo ir komunikavo su įmonės darbuotojais, siekdami pateikti geriausią pasiūlymą įmonei.

Projekto pabaigoje komandos turėjo pristatyti ir parduoti savo pasiūlytas idėjas komisijai ir įmonės atstovams. Laimėtojai buvo apdovanoti įmonės įsteigtais prizais. Pasak laivybos įmonės direktoriaus Pekka Räsänen, visos pasiūlytos idėjos buvo labai šaunios ir studentai pasirodė labai gerai, įmonė labai džiaugėsi gavusi tiek gerų pasiūlymų kaip pakelti jų verslą. Jo teigimu kompanija įgyvendins ne tik laimėjusios komandos idėją, tačiau ir kitas, taip pat peržvelgs „idėjų šiukšliadėžes“, kur studentai turėjo surašyti visas kitas idėjas, kurias buvo sugeneravę prieš pasirinkdami pagrindinę. Šiuo metu įmonė koncentruojasi ties laimėtojų komandos idėjos įgyvendinimu vasaros sezonui.

Studentai buvo labai patenkinti gavę galimybę sudalyvauti tokio pobūdžio projekte, jiems tai buvo neįkainojama patirtis. VDU ir Skandinavijos universitetų studentai siūlė realias verslo idėjas, turėjo galimybę bendrauti su užsakovais ir, žinoma, dirbo daugiakultūrinėse komandose kartu, kas leido jiems geriau pažinti šio krašto žmones, taip pat save pačius.

„Projektas Suomijoje buvo ne tik puiki tarptautinė patirtis, naujos pažintys, iššūkiai, bet ir  mano draugų iš Lietuvos, iš mano universiteto, geresnis pažinimas! Tiek daug juoko, nuotykių, draugiškų akimirkų!“ – džiaugsmo neslėpė projekte dalyvavusi Marketingo vadybos studentė Ieva Kinčiūtė.

Pasak Viešosios komunikacijos studentės Indrės Vitkutės, šis projektas ugdo ateities lyderius. „Jauni žmonės yra talentingi, turi genialių idėjų ir yra verti būti pastebėti.  Kiekviena komanda turėjo didelius tikslus. Viso projekto metu jautėmės įkvėpti ir motyvuoti. Dirbdami komandose mes atsidavėme iš širdies. Tai buvo puiki galimybė pamatyti, kaip mes galime ir mokame dirbti komandoje kartu skandinavais. Projektas mums įrodė, kad kiekvieno iš mūsų idėjos gali tapti realybe!“, – sakė studentė.

„Šis projektas man buvo šansas įgauti žinių apie skandinavų verslą ir jų kultūrą.  Nepakartojami ir nepamirštami žmonės, taiki atmosfera padėjo mums įvykdyti projekto užduotis ir praleisti nuostabų laiką Suomijoje“, – įspūdžiais dalinosi VDU marketingą ir vadybą studijuojantis Edgaras Kerševičius.

Projekto pabaigoje visiems studentams buvo įteikti sertifikatai, liudijantys apie dalyvavimą šiuose intensyviuose kursuose. „Mano nuomone, visi projekto dalyviai išėjo už savo komforto zonos ribų, būtent tai jiems padėjo sukurti naujas ir puikias idėjas.  Šiemet dalyviai buvo nuvežti darbuotis į nuostabaus grožio miestelį šalia Tamperės, kur galėjo ne tik dirbti, bet taip pat ir pabūti nuostabios Suomijos gamtos apsuptyje. Projekto metu jie susipažino vieni su kitais ir kai kurie iš jų tapo gerais draugais“ – neslepė Pirkko Varis.

Kviečiame žiūrėti fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.