VDU sportininkai žaidynių Milane nugalėtojai

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) sportininkai balandžio 28 – 30 dienomis dalyvavo Italijoje vykusiame tarptautinėse studentų sporto žaidynėse „EuroMilano 2016“. Arūno Juknevičiaus vadovaujami krepšininkai ir Rimanto Pacenkos vedamos tinklininkės po atkaklių kovų iškovojo čempionų titulus ir namo grįžo su taurėmis bei aukso medaliais.

„EuroMilano 2016“ – komandinių sporto šakų žaidynės, po vienu stogu subūrusios daugiau nei 1000 studentų iš įvairių pasaulio šalių. VDU krepšinio komanda šiemet turnyre žaidė prieš komandas iš Libano, Prancūzijos, Italijos, Kroatijos, Jungtinių Arabų Emiratų ir Australijos. Tuo tarpu tinklininkės savo jėgas išbandė rungtyniaudamos prieš Serbijos, Belgijos, Turkijos, Australijos, Kosovo bei Italijos sportininkes.

Dėl žaidynių ribotos trukmės ir didelio dalyvių skaičiaus varžybų formatas buvo trumpinamas, todėl krepšinio komandos rungtynės truko du kėlinius po 10 minučių, o tinklininkės žaidė tik po du setus iki 15 taškų.

Pirmose grupės rungtynėse VDU krepšinio komanda 43:18 nugalėjo Milano Politecnico universitetą. Antrose rungtynėse 40:25 įrodė savo pranašumą prieš Aix Marseille universiteto ekipą. Paskutiniame mače prieš atkrintamąsias kovas VDU 20:18 privertė kapituliuoti Saint Jozeph universitetą iš Libano bei grupėje iškovojusi visas tris pergales užėmė pirmąją vietą.

Žaidynių ketvirtfinalyje kauniečiai nesunkiai (38:15) nugalėjo Milano universitetą. Pusfinalio rungtynėse intrigos taip pat nebuvo – Arūno Juknevičiaus auklėtiniai dar kartą  nugalėjo (41:23) Aix Marseille krepšininkus iš Prancūzijos ir pateko į žaidynių finalą. VDU krepšininkai finale po permainingos kovos (51:40) dar kartą nugalėjo Saint Jozeph krepšininkus iš Libano universiteto bei iškovojo čempionų titulą.

Panaši situacija susiklostė ir merginų tinklinio varžybose. Pirmajame grupės mače VDU tinklininkės nesunkiai (2:0) įveikė Milano universiteto komandą. Antrose rungtynėse taip pat be didelio pasipriešinimo nugalėjo Turkijos Sabanci universiteto komandą (2:0). Kiek labiau įtempta buvo trečioji grupės kova, kur VDU sportininkės tik po atkaklios kovos (2:1) įveikė serbes iš Belgrado universiteto. Ketvirtosiose pogrupio rungtynėse kaunietės triuškinančiai (2:0) įveikė sportininkes iš Australijos Monash universiteto ir užsitikrino vietą žaidynių finaliniame etape.

Pusfinalyje Rimanto Pacenkos auklėtinės privertė savo pranašumą pripažinti pajėgias sportininkes iš Kosovo Phistinos universiteto (2:0) ir taip iškovojo galimybę kovoti dėl aukso medalių. Finale susitikusios su Belgijos Ghento universiteto tinklininkėmis VDU sportininkės užtikrintai nugalėjo varžoves rezultatu 2:0 ir savo pasirodymą Milane baigė iškovodamos čempionių titulą.

Pirmasis Italijoje mūsų universiteto sportininkų pasveikinti atkeliavo universiteto laikų nepamirštantis VDU absolventas Mantas Kalnietis, šiuo metu rungtyniaujantis Milano „EA7 Emporio Armani“ krepšinio komandoje.

VDU sportininkai EuroMilano 2016 nugalėtojai