VDU sportininkai dalyvaus pirmosiose Europos žaidynėse

Šiemet pirmąsyk istorijoje rengiamose Europos žaidynėse, kurios vyksta Azerbaidžano sostinėje Baku, dalyvaus ir VDU studijuojantys sportininkai. Tarp 72-ų Lietuvai atstovaujančių atletų yra du VDU studentai, badmintonininkai Kęstutis Navickas bei Povilas Bartušis. Abu šie sportininkai iškovojo teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse, nes Europos badmintonininkų reitinge patenka tarp 32 geriausių šios sporto šakos atstovų.

Birželio 22 dieną prasidėsiančiose badmintono varžybose, vienetų rungtyje varžysis pirmoji Lietuvos raketė – VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto V kurso studentas Kęstutis Navickas. Daugkartinis Lietuvos badmintono čempionas jau yra dalyvavęs aukščiausio lygio varžybose, kuomet 2006 metais Lietuvai atstovavo pasaulio badmintono čempionate, 2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse, o 2012 m. liko vos per plauką nuo Londono olimpinių žaidynių.

Kitas VDU atstovas, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto antrakursis ir antroji šalies raketė Povilas Bartušis, varžysis net dviejose rungtyse. Aukščiausių rezultatų jis sieks vyrų dvejetų ir mišrių dvejetų varžybose. Dvejetų badmintono varžybose VDU sportininkas bus poroje su vilniečiu Alanu Palvinu, o mišriose dvejetų varžybose medalio jis sieks kartu su kauniete Vytaute Fomkinaite. Kartu su šiais sportininkais P. Bartušis  jau yra dalyvavęs ne viename turnyre. Tarp studentų VDU atstovas badmintono vienetų varžybose yra neįveikiamas jau antrus metus iš eilės.

Azerbaidžano sostinėje Baku pirmosios Europos žaidynės vyksta birželio 12–28 d. Dvidešimtyje sporto šakų ir 31 rungtyje varžosi daugiau nei 6000 sportininkų iš visos Europos. Atletai kovoja dėl 253 medalių komplektų. Vienuolikoje sporto šakų bus kovojama dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.