VDU skelbia lengvatų konkursą mokesčiams

Vytauto Didžiojo universitetas, įgyvendindamas socialiai atsakingo universiteto misiją, informuoja apie prasidėjusį lengvatų konkursą mokesčiams už studijas ir apgyvendinimą bendrabutyje. Konkursas skirtas studentams, esantiems sudėtingoje socialinėje situacijoje, o lengvatos suteikiamos 2015-2016 mokslo metų rudens semestrui.

Studentai, kurie yra itin sudėtingoje socialinėje padėtyje, norėdami pretenduoti į lengvatas mokesčiams už studijas arba apgyvendinimą bendrabutyje šių mokslo metų rudens semestrui, iki rugsėjo 20 d. (imtinai) turi užpildyti elektroninę paraiškos formą bei prie jos prisegti elektronines aktualių dokumentų kopijas, liudijančias socialinę studento šeimos situaciją. Universitetas pasilieka sau teisę paprašyti pateikti originalias elektroninių dokumentų kopijas. Pateikus klaidingą, neišsamią ar suklastotą informaciją, mokestinės lengvatos nebus skiriamos.

Mokestinės lengvatos, skiriamos semestrui vadovaujantis VDU mokestinių lengvatų teikimo ir kompensacijų skyrimo tvarkos aprašu, yra dviejų rūšių:

• Mokesčio už studijas lengvata. Ji gali būti skiriama VDU studentams, kurių:
    • sudėtinga socialinė padėtis
    • paskutinės sesijos išklausytų dalykų vidurkis, įvertinus kreditus, arba stojamasis konkursinis balas yra ne mažesnis kaip 8 balai
  • Apgyvendinimo mokesčio lengvata. Ji gali būti suteikiama atsižvelgiant į studento:
    • socialinę padėtį
    • gyvenamąją vietą bendrabutyje

Konkurso būdu studentams gali būti suteiktos iki 100 % dydžio mokestinės lengvatos. Jos skiriamos prioriteto tvarka:

• studentams, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę;
  • neįgaliems studentams, atsižvelgiant į esamą darbingumo lygį;
  • studentams iš šeimų, kurios augina 4 ir daugiau vaikų, jei jie yra mažamečiai; mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ar, būdami vyresni kaip 18 metų, mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje;
  • studentams, atsižvelgiant į šeimos pajamas, tenkančias vienam asmeniui.

Svarbi informacija

• Studentai, neturintys socialinio išskirtinumo, t. y. tie studentai, kurių šeimos pajamos, tenkančios vienam asmeniui, yra mažos, gali teikti tik vienos – studijų arba apgyvendinimo mokesčio – lengvatos prašymą, todėl anketą turi galimybę pildyti tik vieną kartą.

Neįgaliųjų studentų, kurių darbingumo lygis yra nuo 0 iki 45%, paraiška mokesčiui už studijas bus svarstoma atsižvelgiant į tai, ar studentas prašė Valstybinio studijų fondo suteikti Valstybės remiamą paskolą studijų kainai apmokėti, kuri neįgaliems studentams gali būti suteikta jos negrąžinant.

Studijų ir apgyvendinimo bendrabutyje mokesčio lengvatų konkurso rezultatai bus paskelbti iki spalio 15 d. informuojant kiekvieną lengvatos prašiusį studentą elektroniniu laišku, nurodytu el. paraiškos formoje bei universiteto internetinėje svetainėje.

Daugiau informacijos

Apie mokestines lengvatas
Informacija apie konkursui pateikiamus dokumentus
Paraiška mokestinėms lengvatoms 2015 / 2016 m. m. rudens semestre