VDU skelbia lengvatas gavusių studentų sąrašą

Vytauto Didžiojo universitetas, įgyvendindamas socialiai atsakingo universiteto misiją, vadovaujantis VDU mokestinių lengvatų teikimo ir kompensacijų skyrimo tvarkos aprašu, konkurso būdu suteikė mokesčio už studijas ir apgyvendinimo bendrabutyje mokesčio lengvatas 2015/2016 m. m. rudens semestrui.

Konkursui paraiškas pateikę studentai apie konkurso rezultatus bus informuoti el. laišku į jų asmenines VDU „FirstClass“ intraneto el. pašto dėžutes.

Mokesčio už studijas lengvatų skyrimo kriterijai

Neįgaliems studentams, studentams iš šeimų, kuriose yra 4 ir daugiau vaikų, ir studentams, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra iki 150 €/mėn., atsižvelgiant į paskutinės sesijos vidurkį (I k. studentams – į stojamąjį konkursinį balą), mokestis už studijas 2015/2016 m. m. rudens semestre sumažintas pagal šiuos kriterijus:

• jei vidurkis (konkursinis stojamasis balas) yra nuo 9,50 iki 10,00, mokestis už studijas sumažintas 100 %;
  • jei vidurkis (konkursinis stojamasis balas) yra nuo 9,00 iki 9,49, mokestis už studijas sumažintas 75 %;
  • jei vidurkis (konkursinis stojamasis balas) yra nuo 8,50 iki 8,99, mokestis už studijas sumažintas 50 %;
  • jei vidurkis (konkursinis stojamasis balas) yra nuo 8,00 iki 8,49, mokestis už studijas sumažintas 25 %.

Studentai, kurie turi našlaičio statusą, yra atleisti nuo mokesčio už studijas mokėjimo visam studijų laikotarpiui, jei neturės akademinių skolų, nepaisant paskutinės sesijos vidurkio ar stojamojo konkursinio balo.

Mokesčio už apgyvendinimą bendrabutyje lengvatų skyrimo kriterijai

Nepriklausomai nuo bendrabučio, mokestis už apgyvendinimą bendrabutyje nuo 2015 m. rugpjūčio 21 d. iki 2016 m. sausio 31 d. sumažinamas:

• studentams, neturintiems abiejų tėvų – 100%;
  • neįgaliems studentams – 25%;
  • studentams iš šeimų, kuriose yra 4 ir daugiau vaikų – 25%.

Studentams, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra mažesnės nei 150 €/mėn. ir gyvena:

• VDU I-ame bendrabutyje (Taikos pr. 119), apgyvendinimo mokestis sumažintas 50%;
  • VDU II-ame bendrabutyje (Vytauto pr. 71), apgyvendinimo mokestis sumažintas 25%;
  • VDU III-iame bendrabutyje (Taikos pr. 123), apgyvendinimo mokestis sumažintas 75%.

Primename, kad skiriant mokestines lengvatas jos buvo suteiktos atsižvelgiant į visą studentams skirtą universiteto  paramą, suteiktas lengvatas, taip pat iš valstybės biudžeto lėšų (per Neįgaliųjų reikalų departamentą prie Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinį studijų fondą ir t. t.), vadovaujantis Lietuvos Respublikos institucijų nustatyta tvarka, studentams skiriamą paramą.

Daugiau informacijos

Studentų reikalų tarnyba